مزایای گنبد شیشه ای در مقایسه با گنبد گچ کاری شده (قسمت دوم)

با استفاده از گنبد های شیشه ای، با صرف هزینه ای کمتر حتی، می توانید شکوه و زیبایی بیشتری را نسبت به یک گنبد گچکاری شده به دکوراسیون داخلی خود وارد کنید. یک گنبد شیشه ای استیند گلس و تیفانی به طور کامل با مهارت دست انجام می شود. این موضوع حس هنری فضا و ارزش بصری آن را به شکل منحصر به فردی ارتقا می بخشد. علاوه بر این شیشه متریالی است که در لوکس کردن فضای داخلی از دیرباز نقشی تعیین کننده داشته است و در مقایسه با گچ، تفاوت بسیار زیادی از نظر بازی های بصری و جلوه های زیبایی شناسی دارد.

از دیگر مزایای گنبد شیشه ای استین گلاس و تیفانی می توان به نورگیری آن اشاره کرد. در حالی که یک گنبد با گچبری و تزئینات گچی این خاصیت ویژه را ندارد. گنبد شیشه ای استیندگلس و تیفانی قادر است با پس زدن نورهای مزاحم، نوری فرح بخش و اثرگذار را وارد فضا کرده و بر تمام محیط پیرامون خود از نظر زیبایی اثرگذار باشد. میزان نوری که قرار است وارد فضا شود، با توجه به نوع شیشه ها کاملا قابل کنتری است و می توان شدت آن را کم یا زیاد کرد.

از نظر پروسه زمانی گنبد شیشه ای استیند گلس و تیفانی در مقایسه با یک گنبد گچکاری شده تقریبا در یک رده قرار دارند و هر دو نیاز به صرف وقت و دقت دارند.
یک گنبد گچکاری شده که روی آن با گچبری های تزئینی و نقاشی سقفی برای ایجاد زیبایی کار شده است، از داخل به ترتیب شامل این لایه هاست: ۱- نقاشی ۲- گچبری ۳- گچکاری زیرین ۴- بتن یا آهن(با استفاده از راویزبندی) ۵- ایزوگام. اما یک گنبد شیشه ای استیند گلاس و تیفانی تنها دارای دو لایه است: ۱- شیشه استیند گلاس خم ۲- لایه آب بندی. به همین دلیل و همچینین با توجه به اینکه شیشه های استیند گلاس در کارگاه به صورت پیش ساخته در می آیند و به محل پروژه منتقل می شوند، میزان زمانی که در محل پروژه باید صرف گردد، در گنبد شیشه ای بسیار ناچیز بوده و شاید به یک یا چند روز زمان نیاز داشته باشد. در حالی که یک گنبد گچکاری شده در محل انجام می شود و تمام مراحل آن نیازمند صرف وقت در محل می باشد.

برای اطلاع از نحوه اجرای گنبد شیشه ای با چارسیک در تماس باشید.

 

قسمت اول این مطلب

 

مطالب مرتبط:

 

مزایای گنبد شیشه ای در مقایسه با گنبد گچ کاری شده (قسمت اول)

گنبد شیشه ای

۷ ویژگی گنبد شیشه ای استین گلاس و تیفانی

نقش گنبد شیشه ای استین گلاس و تیفانی در لوکس کردن فضاهای داخلی

معجزه گنبد شیشه ای و نورگیر سقفی استیند گلاس در طراحی داخلی

 

حسی متفاوت و بکر با اجرای گنبد شیشه ای استیندگلس و تیفانی

مزایای گنبد شیشه ای در مقایسه با گنبد گچ کاری شده (قسمت دوم)