زیبایی شناسی و اغنای حسی در گنبدهای شیشه ای استیند گلاس

زیبایی شناسی در گنبد شیشه ای استیند گلاس را می توان با شاخصه های معماری اصیل ایرانی مورد بررسی قرار داد. هرچند خاستگاه و ماهیت تکنیک استیندگلس (معرق شیشه) ایرانی نیست و جزئی از معماری غربی محسوب می شود، اما این قابلیت منحصر به فرد را دارند تا با طراحی اختصاصی، رنگ و بویی کاملا ایرانی به خود بگیرد. البته ناگفته نماند که شیشه رنگی در معماری اصیل و سنتی ایرانی مورد استفاده بسیاری قرار گرفته است. در پنجره های ارسی و خانه های سنتی یا مساجد (مسجد نصیرالملک شیراز) ، می توانیم نمونه هایی عالی از کاربرد شیشه رنگی در معماری ایرانی را ببینیم.

ظرافت در معماری ایرانی

در معماری سنتی ایرانی، همواره به آثاری بر می خوریم که دارای جزئیات و ریزه کاری های فراوانی بوده اند. و به وضوح می توان گفت که راز ماندگاری این آثار در اجرای دقیق جزئیات بوده است. از کاشی کاری های گنبد مسجد شیخ لطف اله و مسجد امام اصفهان گرفته تا مقرنس کاری ها و گچ بری های با ظرافت مذهبی، تا ترکیب رنگ های کاشی های مینا در سردر بسیاری از اماکن و مساجد.

 

زیبایی شناسی و اغنای حسی در گنبدهای شیشه ای استیند گلاس
گنبد مسجد امام(شاه) اصفهان

 

زیبایی شناسی و اغنای حسی در گنبدهای شیشه ای استیند گلاس
گنبد مسجد شیخ لطف اله اصفهان

 

تمام این آثار بیننده را به تحسین وا می دارد. شاید دقیقه ها و شاید ساعت ها زمان نیاز باشد تا بتوان آنها را به طور کامل هضم و درک کرد. این حس زیبایی شناسانه و این اغنای روحی که به انسان ساطع می شود، به دلیل  رعایت دقیق اصول روانشناختی و هنرمندانه در طراحی و اجرا بوده است. آنجا که طراح با دیدی باز و افقی وسیع و با در نظر گرفتن همه ضرورت ها و بایدها، دست به طراحی زده است و هنرمندانی با هوش و ماهر و کاربلد آن را به منصه ظهور و اجرا رسانده اند.

 

گنبد شیشه ای استین گلاس

با این پیشینه غنی و قوی که همواره در فرهنگ و هنر ما ریشه داشته است، می طلبد که در تولید آثار هنری امروزی، چه در مرحله طراحی و چه در مرحله اجرا، با تمام توان و قوت و تمرکز راهی اصولمند و هدفمند را در پیش گیریم تا به اغنای معماری و هنر یاری رسان باشیم.

گنبد شیشه ای حاصل زحمات هنرمندانی در صنایع دستی است که شیشه ها را به صورت معرق و با استفاده از کلاف های سربی در کنار هم مونتاژ می کنند. ارزش هنری استیندگلس همواره بیشتر از تمام وجوه آن است. عبور نور به صورتی کنترل شده و زیبا وارد فضای داخلی می شود و علاوه بر ایجاد روشنایی ، می تواند تاثیرات مثبتی در روح و روان استفاده کنندگان داشته باشد. همه این موارد باعث شده تا زیبایی شناسی در گنبد شیشه ای استیند گلاس به بهترین شکل ممکن خودنمایی کند.

 

گنبد شیشه ای استین گلاس

 

طراحی گنبد شیشه ای

در طراحی گنبد شیشه ای استیندگلس می توان به جرات گفت که هیچ محدودیتی در پیروی از سبک های مختلف معماری وجود ندارد. خطوط و موتیف ها در طراحی می تواند پیرو سبک های متنوعی باشد. ترکیب رنگی نیز می تواند طیف وسیعی از رنگ ها و تنالیته های رنگی را داشته باشد.

گنبد شیشه ای استین گلاس

 

اجرای گنبدهای شیشه ای در چارسیک

گروه هنری چارسیک با تکیه بر توان هنری خود، و توجه به تجربیات گذشته، سعی بر آن دارد تا بتواند در اجرای گنبدهای شیشه ای استیند گلاس راهی نو، وفادار به ارزش ها، متکی به هنر و وابسته به فنون روز را در بستری از فرهنگ و هنر ایرانی، پیش روی خود قرار دهد، تا نقشی در اندازه خود در پیشرفت معماری اصیل، ایفا کند. گنبد های استیند گلاس در صورت انتخاب درستی از رنگ و نقش، بی شک می تواند منظره ای خیره کننده، حسی غنی دیدی زیبا و نوری لطیف را به محیط ببخشد.

 

سقف نورگیر شیشه ای تزئینی
گنبد شیشه ای پریشان – اجرا شده در شهر جم استان بوشهر

 

 

 

شیشه خم تزئینی
گنبد شیشه ای ابهر – اجرا شده در شهر ابهر استان زنجان

 

نورگیر سقفی ویلا
گنبد شیشنه ای مینا – اجرا شده در شهر جم، استان بوشهر

 

سقف نورگیر شیشه ای تزئینی
گنبد شیشه ای درویش ، اجرا شده در عظیمیه کرج

 

سقف نورگیر شیشه ای تزئینی
گنبد شیشه ای اسفراین ، خراسان شمالی

 

نحوه سفارش و خرید نورگیر سقفی

شما می توانید برای سفارش و طی مراحل خرید نورگیر سقفی مدرن وهمچنین دریافت مشاوره رایگان با چارسیک در ارتباط باشید و از این نورگیرهای سقفی متفاوت و خاص در فضای داخلی خود استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط:

انتخاب طرح و نقوش گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای استین گلاس چارسیک
گنبد شیشه ای – اطلاعات بیشتر
گالری گنبد شیشه ای استیند گلس . www.charsik.com
گالری گنبد شیشه ای چارسیک

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.