ساخت گنبدهای شیشه ای استیندگلاس در چارسیک

استین گلاس در گذر زمان

در طول تاریخ هزار ساله شیشه، این شیشه زیبا بیشتر در پنجره کلیساها، مساجد و دیگر ساختمان های مهم استفاده می شد. اما رفته رفته و با کشف راه های جدید تولید شیشه و حرکت آن به سمت صنعتی شدن، این متریال برای عوام قابل استفاده شد و به اماکن خصوصی تر نیز راه پیدا کرد. قبل از این به خاطر تولید مشقت بار شیشه و قیمت گزاف آن، مردم عادی قادر به خرید شیشه نبودند. امروزه تکنیک استیند گلاس و تیفانی علاوه بر استفاده در پنجره ها، بازشوها، درب ها، پارتیشن ها، سقف ها و نورگیرها که به صورت تخت و فلت کار می شوند، در گنبدها، آباژورها، مجسمه ها و طرح های سه بعدی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

 

ساخت گنبدهای شیشه ای استیندگلاس در چارسیک
استفاده از تکنیک استیندگلاس در گنبد

 

ساخت گنبدهای شیشه ای استیندگلاس در چارسیک
استفاده از تکنیک استیند گلاس در مجسمه سازی – آمریکا

 

نورگیر گنبدی شیشه ای استین گلاس

استفاده از شیشه های طرح دار استیندگلاس و تیفانی در گنبدها و ساختارهای منحنی، نیاز به تولید این شیشه ها به صورت خم دارد که گروه هنری چارسیک قادر است تا با استفاده از تجربیات خود و پژوهش های آکادمیک، این شیشه ها را در دو نوع تخت و خم طراحی و اجرا نماید. برای شناخت بیشتر شیشه استیند گلاس و تیفانی، می توانید به دفتر و کارگاه چارسیک مراجعه نمایید تا از نزدیک با شیوه کار و اجرای این تکنیک ها آشنا شوید.

 

سقف شیشه ای
گنبد شیشه ای اردلان. اجرا شده توسط چارسیک در شهر سقز

 

شیشه دکوراتیو و تزئینی

هم اکنون ساخت انواع شیشه های دکوراتیو در قالب تکنیک های مختلف استیندگلاس، تیفانی، فیوزگلاس، طرح استیند و ویترای در چارسیک انجام می شود. تمام این تکنیک ها دست ساز بوده و بدون دخالت ماشین انجام می شود. از همین رو کالایی لوکس و هنری دستی محسوب می شوند. قطعا استفاده از این تکنیک ها در معماری ساختمان، تاثیر به سزایی در ایجاد جلوه های بصری، بازی با نور، کنترل تابش، هدایت روشنایی و لوکس کردن محیط خواهد داشت. زیبایی خیره کننده شیشه های استیند گلاس و تیفانی که ترکیبی از فلز و شیشه هستند، بیننده را شگفت زده خواهد کرد و محیط را به سمت محیطی ایده آل و همگام با استانداردهای زیبایی شناسی هدایت خواهد کرد.

 

مطالب مرتبط:

 

گنبد شیشه ای استین گلاس چارسیک
گنبد شیشه ای استین گلاس – اطلاعات بیشتر

 

گالری گنبد شیشه ای استیند گلس . www.charsik.com
گالری سقف و گنبد شیشه ای چارسیک
5 1 رای
امتیازدهی به اینجا
اشتراک
آگاهی از:
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام دیدگاه ها