نقش گنبد شیشه ای استین گلاس و تیفانی در لوکس کردن فضاهای داخلی

گنبد شیشه ای طرح دار که با تکنیک های استین گلاس (استیندگلاس) یا تیفانی اجرا می گردد، به طور کامل یک هنر دستی محسوب می شود و تمام مراحل آن توسط نیروی انسانی و با دقت، صرف وقت و حوصله تولید می شود. گنبد های شیشه ای استین گلاس و تیفانی به فضا شخصیتی بی همتا می بخشد و در لوکس شدن خانه ها نقش تاثیرگذاری دارند. معماران و طراحان در طول تاریخ، ارزش نور را درک کرده اند و در طراحی های خود آن را به طور ویژه مد نظر قرار قرار داده اند. نورگیرهای سقفی از دیرباز در بسیاری از خانه های سلطنتی و لوکس و همچنین گالری ها استفاده فراوانی داشته است. گنبد های شیشه ای استین گلاس و تیفانی نه تنها نور محیط را تامین می کنند، بلکه یک پیوند بصری و معجزه آسا با آسمان نیز ایجاد می کنند. این قویترین تأکید تزئینی و دکوراتیو در فضای داخلی محسوب می شود که با عث می گردد ارتفاع سقف، برجسته به نظر برسد و جریان نور را تغییر کند. گنبد های شیشه ای علاوه بر اینکه خود دارای زیبایی فراوانی هستند، با تبدیل نورهای مزاحم به نورهای لطیف و زیبا و چشم نواز، می توانند در سرتا سر خانه، صحنه های شگرف و نابی را بوجود آورند.

سقف نورگیر شیشه ای تزئینی

 

از لحاظ فنی، گنبد شیشه ای استین گلاس و تیفانی یک ساختار مهندسی ترکیبی است که ترکیبی از چند عنصر قاب فلزی، شیشه تزئینی، لحیم و سرب(مفتول های فلزی) است. تمام پانل های شیشه ای به گونه ای تقویت می شوند تا از تضعیف شیشه و شکستن شیشه ها جلوگیری شود. تقویت با قاب فلزی جزئی از خود هنر استین گلاس و تیفانی محسوب می شود. گنبد های شیشه ای قطاعی از یک کره هستند که گروه هنری چارسیک با در نظر گرفتن تمام اصول طراحی و زیبایی شناسی، بهترین و مناسب ترین ابعاد را برای یک دهانه در نظر می گیرد.

نقش گنبد شیشه ای استین گلاس و تیفانی در لوکس کردن فضاهای داخلی

نقش گنبد شیشه ای استین گلاس و تیفانی در لوکس کردن فضاهای داخلی
در طی هر پروژه، چارسیک چالش ها و مشکلات فنی و هنری بسیاری را پیش روی خود دارد که با اتکا به تجربیات خود، به حل آن ها می پردازد. عوامل بسیاری از قبیل معماری و سبک طراحی داخلی، ویژگی های نور، ارزش هنری، فاصله بین بیننده و اثر هنری، روش نصب، اولویت های مشتری، ایمنی، رنگ، بافت، مواد، ترکیب، اثرات مورد نظر و بسیاری دیگر از موارد مواردی است که ممکن است در طول هر پروژه نیاز به حل مساله داشته باشند.
ایده های جدید همیشه برای مشتریان خاص اهمیت داشته اند. مشتریانی که هنر را می شناسند و اثر هنری را به خوبی درک می کنند. گنبد های شیشه ای استین گلاس و تیفانی از جمله ایده های بکر و مناسبی هستند که می توانند مورد توجه افراد خاص پسند باشند. چارسیک بر آن است تا بتواند نوترین و ناب ترین طرح های روز دنیا را در گنبد های شیشه ای اجرا کند.

سقف نورگیر شیشه ای تزئینی

سقف نورگیر شیشه ای تزئینی

سقف نورگیر شیشه ای تزئینی

 

نورگیر سقفی تزئینی مدرن و کلاسیک چارسیک

 

برای اطلاع از نحوه اجرای گنبد شیشه ای با چارسیک در تماس باشید.

 

مطالب مرتبط:

گنبد شیشه ای استین گلاس چارسیک
گنبد شیشه ای استین گلاس – اطلاعات بیشتر

 

گالری گنبد شیشه ای استیند گلس . www.charsik.com
گالری سقف و گنبد شیشه ای چارسیک

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.