پنجره های استین گلس در کلیسای کالج کینگ ، انگلستان

کلیسای کالج کینگ (King’s College Chapel) کمبریج، انگلستان

در سال 1446 ، پادشاه هنری ششم ، سنگ بنای این کلیسای قرون وسطایی و گوتیکی را گذاشت . کلیسای کالج کینگ دارای بزرگترین طاق بادبزنی در جهان است .

کلیسای کالج کینگ

26 پنل شیشه ای استیند گلس بیش از یک قرن بعد ، تحت اقتدار پادشاه هنری هشتم نصب شدند که از آنها برای تقویت موقعیت و اقتدار خود به عنوان رئیس عالی کلیسای انگلیسی پس از شکستن رم استفاده کرد . پنجره های استیند گلس در کلیسای کالج کینگ ، در سال 1531 تکمیل شد.

کلیسای کالج کینگ
کلیسای کالج کینگ در دانشگاه کمبریج واقع شده ، و نماد شهر کمبریج محسوب می شود .

کلیسای کالج کینگ
پنجره های کالج کینگ یکی از بهترین نمونه های استین گلاس در جهان است . از دوران خود است . 12 پنجره بزرگ در هر طرف کلیسا یعنی شرق و غرب آن وجود دارد . پنجره های استیند گلاس در کالج کینگ توسط هنرمندان انگلیسی و بلژیکی ( شمال بلژیک ) ساخته شدند . هنرمندانی چون برنارد فلاور ( Barnard Flower ) چهار پنجره را به وجود آوردند ، گیلون هان ( Gaylon Hone ) و سه همکارش که دو انگلیسی و یک بلژیکی بودند ، پنجره هایی دیگر را ساختند و فرانسیس ویلیامسون ( Francis Williamson ) و سیمون سایمونز ( Symon Symondes ) مسئول تکمیل بخشی دیگر از پنجره های استیند گلاس بودند . یکی از پنجره های مدرن که در دیوار غربی کلیسا قرار دارد ، اهدا شده توسط فرانسیس استیسی فارغ التحصیل کمبریج است که توسط شرکت کلیتون و بل ( Clayton and Bell ) در سال 1879 میلادی ساخته شده است .

کلیسای کالج کینگ

علاوه بر شیشه های زیبای استیند گلاس که طرح ها و نقوش زیبایی دارند، سقف کلیسای کالج کینگ نیز در زمره بهترین و یکی از زیباترین سقف های جهان است . سقف به گونه ای طراحی و اجرا شده که آن را در امتداد دیوار ها می بینیم و انگار کاملا به هم پیوسته هستند.

کلیسای کالج کینگ

کلیسای کالج کینگ

مطالب مرتبط:

استین گلاس در میدان شکرگزاری، دالاس، تگزاس، آمریکا

نورگیر سقفی استیند گلس در گالری ملی ویکتوریا، ملبورن

گنبد شیشه ای استیند گلس در گالری لافایت، پاریس

پنجره های استیند گلس در کلیسای ساگرادا فامیلیا

استین گلس در عبادتگاه یورک، انگلستان

گنبد شیشه ای استیند گلس و تیفانی در مرکز فرهنگی شیکاگو

شیشه های استیند گلس در کلیسای نوتردام پاریس

شیشه های رنگی در مسجد نصیرالملک شیراز

تاریخچه شیشه استیندگلس

شیشه های استین گلس در کلیسای سنت ژوزف فرانسه

0 0 رای
امتیازدهی به اینجا
اشتراک
آگاهی از:
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام دیدگاه ها