ساخت گنبد شیشه ای استین گلاس چگونه است؟

مراحل ساخت گنبد شیشه ای استین گلاس

گنبد شیشه ای استیند گلس و تیفانی یکی از لوکس ترین و زیباترین المان های ساختمانی معاصر محسوب می شود. گنبدی که حاصل هنر دست و تماما خلاقیت است. در گنبد شیشه ای استین گلاس، ابتدا طراحی انجام می شود. تقریبا با تمام سبک های معماری می توان گنبد شیشه ای استیند گلاس و تیفانی را طراحی کرد. گنبد شیشه ای استین گلاس و تیفانی، در طرح های بسیار زیادی قابلیت اجرایی دارد. طراحی گنبد شیشه ای استین گلاس و تیفانی، نیازمند تجربه، آشنایی با متریال شیشه، آشنایی با تکنیک استیند گلاس، خلاقیت و اطلاع از اصول زیبایی شناسی و ترکیب رنگ است. 

نورگیر سقفی تزئینی مدرن و کلاسیک چارسیک

 

نورگیر سقفی تزئینی چارسیک

نورگیر سقفی تزئینی مدرن و کلاسیک چارسیک

 

پس از انجام طراحی، شیشه ها با توجه به طرح، برش می خورند و سپس با فلزهای بسیار ظریفی در کنار یکدیگر و به شکل پازلی مونتاژ می شوند.

 

 

 

این قطعه های جدا از هم که می توانند رنگ ها و شکل های متفاوتی با هم داشته باشند، در زیبایی و خیره گنندگی گنبد استیند گلس بسیار موثر اند. هر قطعه شیشه بنا به طراحی انجام شده، می تواند شیشه سند بلاست، شیشه اسید شور، شیشه برنز، شیشه طلایی، شیشه فیروزه ای، شیشه دودی، شیشه آبی، شیشه قرمز، شیشه یاسی، شیشه زرد، شیشه نارنجی، شیشه قرمز، شیشه سبز، شیشه شفاف، شیشه رفلکس و … باشد. این تنوع هنگامی که با توجه به اصول زیبایی شناسی و طراحی، به صورتی هماهنگ و خلاقانه در کنار هم چیدمان شود، می تواند معجزه کند و گنبد شیشه ای را در فضای داخلی از تمام نقاط دیگر متمایز نماید.

سقف نورگیر شیشه ای تزئینی

مورد دیگری که در ساخت گنبد شیشه ای استنید گلس مورد نیاز است، سازه ای است که شیشه ها بتوانند بر روی آن نصب شوند.

ساخت گنبد شیشه ای

گنبد شیشه ای می تواند در عین نورگیری و تامین نور فضای داخلی، به عنصری شاخص در فضای داخلی تبدیل شود که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. حسی که از گنبد شیشه ای استیندگلس و تیفانی به بیننده منتقل می شود، با توجه به خصوصیات خاص شیشه، حسی لطیف، فرح بخش، آرامش بخش و مطابق بر اصول مثبت روانشناختی است. البته همه این موارد در صورتی است که در طراحی گنبد استین گلاس، اصول طراحی و زیبایی شناسی رعایت شده و ترکیب رنگ ها و نقوش، با توجه به تئوری های آن انجام پذیرد.
برای اطلاع از قیمت گنبد شیشه ای، کافیست با چارسیک در تماس باشید تا ضمن بهرمندی از نقطه نظرات کارشناسان ما، از چند و چون آن مطلع شوید.

نورگیر سقفی مدرن و تزئینی چارسیک

 

مطالب مرتبط:

ساخت گنبد شیشه ای دکوراتیو در چارسیک

چرا گنبد شیشه ای استیند گلاس و تیفانی؟

ساخت نورگیر سقفی گنبدی و نورگیر سقفی تخت در چارسیک

گنبد شیشه ای و زلزله

انواع فریم گنبد شیشه ای و نورگیر سقفی در چارسیک

گنبد شفاف چارسیک

۱۰ دلیل برای اجرای گنبد شیشه ای استیند گلس و تیفانی در فضای داخلی