نکته طلایی در ساخت شیشه تیفانی

تیفانی گلس تکنیکی از مجموعه تکنیک های شیشه است که انجام آن نیاز به آموزش و تجربه دارد. گاهی برخی از نکات ریز و کلیدی این تکنیک را همگان نمی دانند. در هنگام اجرای تکنیک تیفانی یا بعد از آن ممکن است پیشامدهایی رخ دهد که نیازمند تدبیر و خلاقیت باشد. در این مطلب سعی داریم که با اتکا به تجربیات چارسیک، نکته ای کلیدی و درخور توجه را به شما آموزش دهیم.
بعضی از هنرجویان سوالی را به طور عمده مطرح می کنند که “چرا در هنگام لحیم کاری، کاپرفویل از شیشه جدا می شود؟” پاسخ به این سوال به بررسی دو مورد برمی گردد. اولین مورد کیفیت و مرغوبیت کاپرفویل است که با استفاده از کاپرفویل های استاندارد و دارای چسبندگی بالا، این مشکل، تا حدودی حل می شود.
اما مورد مهمتر، نحوه کار با کاپرفویل و شیوه استفاده از آن است. بعضی گمان می کنند کاپرفویل صرفا باید به دور شیشه چسبانده شود و دیگر هیچ نیازی به پرداخت آن نیست. در حالی که کاملا برعکس است و در صورتی که به شیوه چسبیدن کاپرفویل به دور شیشه دقت کافی نشود، هنگام لحیم کاری، کاپرفویل از شیشه جدا می شود؛ هرچند که کاپرفویل مرغوبیت داشته باشد.
برای حل این مشکل باید پس از اینکه کاپرفویل به شیشه چسبید با یک شیء پلاستیکی بر روی کاپرفویل به صورتی نرم فشار وارد کرد تا به خوبی بر روی شیشه بچسبد و به راحتی قابل جداسازی نباشد.

دستگاه ساب شیشه
شما باید با یک دست شیشه را نگه داشته و شیء پلاستیکی را به صورتی آرام و با فشار، با دست دیگر بر روی لبه های شیشه حرکت دهید. این کار یکی از مراحل مهم و کلیدی تیفانی گلاس محسوب می شود که کار شما را در هنگام لحیم کاری آسان تر خواهد کرد.
امیدواریم که این مطلب مفید واقع شده باشد.
تهیه و تنظیم: چارسیک

 

مطالب مرتبط:

نکته ای کلیدی در ساخت شیشه تیفانی

دستگاه ساب شیشه

ابزار و وسایل تیفانی

آموزش تیفانی در ۱۱ مرحله

ابزار و وسایل مورد نیاز برای تیفانی