شیشه های تزئینی ساختمان

شیشه های تزئینی ساختمان امروزه در فضاهای متنوعی از یک بنا مورد استفاده قرار می گیرند. به فراخور معماری و با در نظر گرفتن نورگیرهایی که در یک ساختمان ممکن است وجود داشته باشد، این شیشه های دکوراتیو و طرح دار می توانند در درب های ورودی ساختمان (شیشه درب لابی و ورودی ساختمان) ، شیشه های تزئینی پنجره ها، نورگیر های سقفی شیشه ای تزئینی (سقف نورگیر شیشه ای تخت و نورگیر سقفی گنبدی ) و پارتیشن ها مورد استفاده قرار گیرند.

شیشه های تزئینی ساختمان
شیشه تزئینی استفاده شده به عنوان پارتیشن

شیشه های تزئینی و دکوراتیو رنگی و طرح دار که با تکنیک استیند گلس و تیفانی در کارگاه تولید شیشه های تزئینی چارسیک تولید می شوند، شیشه هایی لوکس ، خاص و نفیس هستند که تمام مراحل ان با استفاده از دست و نیروی انسانی و بدون دخالت ماشین آلات ساخته می شوند. این شیشه ها امروزه در سطح جهان به عنوان نفیس ترین و لوکس ترین شیشه های موجود شناخته می شوند. شیشه های استیند گلس و تیفانی که در واقع به نوعی معرق شیشه محسوب می شوند، شیشه هایی به شدت پایدارند که در طول سالیان متمادی می توانند از شرایط مختلف و آسیب های احتمالی در امان باشند. دلیل این پایداری ، قابلیت مرمت و تعمیر این نوع شیشه هاست. به این معنی که به دلیل تکه تکه بودن آنها، در هنگام آسیب و یا شکست، تمام شیشه از بین نمی رود و تنها قطعه آسیب دیده مرمت و تعویض می شود. این خاصیت شیشه استین گلس و تیفانی بر خلاف بقیه شیشه ها که در صورت شکست، به طور کلی غیر قابل استفاده می شوند، باعث شده که شیشه های زیادی که با این تکنیک های تزئینی تا کنون در سراسر جهان ساخته شده اند، به عمری بسیار بالا دست یابند. به طوری که هم اکنون می توان شیشه های استین گلس و تیفانی را با قدمت تقریبا 1000 ساله نیز در جهان نام برد.

قدیمی ترین شیشه رنگی جهان
استین گلاس با سبک رومانسک که در قرن ۱۱ میلادی ساخته شده است. کلیسای آگسبورگ. بایرن (آلمان) . این شیشه پرتره های موز، دنیل و دیگر شخصیت های کتاب مقدس را نشان می دهد.

شیشه دکوراتیو طرح دار و تزئینی می تواند بنا به فراخور طراحی ساختمان و معماری بنا، دارای طرح های متنوعی از کلاسیک و سنتی گرفته تا مدرن و حتی پست مدرن را در بر گیرند. همچنین ترکیب رنگ های این شیشه های تزئینی می تواند طیف گسترده را در خود جای دهد، به نحوی که تقریبا طراحی ، ساخت و اجرای تمام سبک های معماری با این نمونه شیشه های تزئینی و دکوراتیو قابل انجام است.

شیشه های تزئینی ساختمان
نمونه شیشه استفاده شده با تکنیک استیند لس در یک گنبد شیشه ای

شیشه درب لابی

شیشه های تزئینی که در درب های لابی ساختمان و یا درب ورودی آن مورد استفاده قرار می گیرند عمدتا در درب هایی قرار می گیرند که با متریال های چوب، آهن، استیل یا آلومینیوم ساخته شده باشد. اگر به دنبال اجرای یک ورودی منحصر به فرد در ساختمان خود هستید، شیشه های تزئینی استیندگلس و تیفانی چارسیک گزینه ای بسیار مطلوب و مناسب برای شماست. طرح های متنوعی که در این شیشه های تزئینی برای درب لابی وجود دارد، قطعا می تواند سلیقه شما را تامین نماید و شما را به اجرای یک ورودی لوکس و خاص هدایت کند.

شیشه درب لابی
همچنین چارسیک به عنوان تولید کننده با کیفیت ترین شیشه های تزئینی ایران، با ارائه طرح هایی جدید و متنوع از شیشه های تزئینی درب لابی، تا کنون با صاحبان ساختمان های بسیار لوکسی در سرتاسر ایران همکاری نموده است. کافی است شما ابعاد شیشه مورد نظر خود را با دقت میلیمتر به همراه سلیقه خود در طرح و رنگ بندی شیشه های تزئینی به گوش تیم طراحی چارسیک برسانید تا ما در اولین فرصت طرح مورد نظر شما را برایتان ارسال کنیم و روند تولید شیشه درب لابی یا ورودی ساختمان را آغاز کنیم.

شیشه درب لابی
سقف نورگیر شیشه ای

سقف نورگیر شیشه ای به عنوان یکی دیگر از شیشه های تزئینی در چارسیک طراحی و تولید می شود. سقف های تزئینی شیشه ای با دارا بودن مشخصات منحصر به فرد در سه پروسه طراحی، تولید و اجرا ، به کلی از دیگر نورگیرهای سقفی شیشه ای خود را برتر و در مقام محصولی لوکس و نفیس قرار داده است.

سقف شیشه ای نورگیر
بزرگترین سقف شیشه ای تزئین و ترکیبی(خم و فلت) با تکنیک استیند گلس در خاورمیانه

نورگیر تزئینی شیشه ای در چارسیک با بهرمندی از دو تکنیک استیندگلس و تیفانی تولید می شود. نورگیر ها عمدتا به دو صورت نورگیر سقفی گنبدی (خم) یا نورگیر سقفی فلت (تخت) ساخته و اجرا می شوند. در هر دو مورد امکان بسط و گسترش طرح و یا استفاده از ترکیب رنگی های متنوع و مطابق با سلیقه شما وجود دارد. سقف نورگیر شیشه ای می تواند به عنوان نقطه ای پر از جذابیت بصری و بازی با نور در ساختمان شما تبدیل شود. نورگیر های سقفی چارسیک همچنین این قابلیت را دارند تا با بهترین طراحی دیتیل و استفاده از بهترین نوع متریال ها، کاملا آب بندی و هوا بندی شوند.

سقف شیشه ای تزئینی استیند گلس
گنبد شیشه ای اجرا شده در خزرشهر، مازندران

شیشه های تزئینی پنجره

شیشه های تزئینی پنجره می تواند به عنوان یک نورگیر دیواری لوکس و زیبا باشد که نور را به طورتی متعادل وارد فضای داخلی می کند. این در حالی است که با استفاده از شیشه های معمولی و بدون تزئین و طرح ، نور وارد شده از پنجره به صورت خام و آزاردهنده ای در فضای داخلی ساختمان جلوه می کند.

شیشه های تزئینی ساختمان
با استفاده از شیشه های تزئینی پنجره ، می توانید نورگیر هایی بدون پرده و محافظ را در فضای داخلی خود داشته باشید که علاوه بر زیبایی ، تامین نور نیز به شکلی مطلوب و به دور از هرگونه مزاحمتی انجام پذیرد. علاوه بر این شیشه های تزئینی پنجره ای که در چارسیک طراحی و تولید می شوند، می توانند به طور کامل و با توجه به رنگ بندی و سبک خطوط، با طرح معماری داخلی هماهنگ شده و با دیگر اجزا و عناصر فضا هارمونی لازم را برقرار نماید.

شیشه های تزئینی پنجره
شیشه تزئینی استفاده شده در پنجره، حکیمیه؛ تهران

کافی است برای استفاده از شیشه های تزئینی ساختمان در کاربری های متنوع با چارسیک تماس بگیرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.