طراحی و نصب گنبد شیشه ای خزرشهر

طراحی و نصب گنبد شیشه ای خزرشهر در استان مازندران توسط چارسیک با شیوه ای منحصر به فرد به انجام رسید. پس از طراحی سازه و شیشه ها، ملزومات به طور کامل و با رعایت ضوابط برای جلوگیری از آسیب و صدمه، از کارگاه چارسیک بارگیری شده و به محل پروژه منتقل شد.

 

سقف شیشه ای تزئینی استیند گلس

این گنبد شیشه ای استیندگلس با قطر 7 متر و ارتفاع 2.3 متر یکی از بزرگترین سازه های شیشه ای در ایران محسوب می شود. چارسیک قبل از انجام این پروژه، پروژه هایی با ابعاد بزرگتر را نیز با موفقیت اجرا نموده بود. پروژه فرشته (برای دیدن تصاویر و مشخصات پروژه کلیک کنید) بزرگترین سقف شیشه ای ترکیبی با تکنیک استین گلس در خاورمیانه بود که در سال 1397 توسط چارسیک طراحی و اجرا گردید.

 

گنبد شیشه ای و سقف شیشه رنگی لوکس و خاص چارسیک

 

گروه فنی چارسیک با حضور در محل پروژه، اقدام به نصب شیشه ها و اجرای آب بندی و هوا بندی بر روی سازه فلزی نمود. شرایط موجود در محل پروژه، امکان نصب شیشه ها در بروی مقطع مشخص شده را غیر ممکن می نمود. از همین رو گروه چارسیک برای اولین بار در ایران، با در نظر گرفتن مسائل فنی و بارهای وارد بر سازه، اقدام به نصب شیشه ها بر روی سازه ای کرد که روی زمین قرار گرفته بود. پس از انجام امور نصب ، برچیدن گنبد موجود که با استفاده از شیشه های لمینت ساخته شده بود، مرحله دوم اجرا محسوب می شد.

 

سقف شیشه ای دکوراتیو چارسیک اسکای لایت حرفه ای

گنبد شیشه ای موجود از نظر اصول طراحی و اجرایی مشکلات فراوانی را برای پروژه به وجود آورده بود. شکست شیشه ها بر اثر برودت و حرارت، سازه ای غیر مطمئن و بدون در نظر گرفتن اصول طراحی و زیبایی شناسی، و همچنین عدم امکان آب بندی صحیح و اصولی این گنبد شیشه ای، از مواردی بود که لزوم برچیدن آن را بارز می کرد. چارسیک پس از جدا کردن و برچیدن گنبد موجود، اقدام به انتقال آن با استفاده از جرثقیل نمود.

 

گنبد شیشه ای و سقف شیشه رنگی لوکس و خاص چارسیک

 

گنبد شیشه ای و سقف شیشه رنگی لوکس و خاص چارسیک

 

گنبد شیشه ای و سقف شیشه رنگی لوکس و خاص چارسیک

در مرحله سوم انتقال گنبد شیشه ای ساخته شده توسط چارسیک به محل مورد نظر و اقدام به سفت کاری آن مد نظر قرار گرفت. ظرافت شیشه ها و لزوم دقت در انتقال گنبد به بهترین شکل و بدون آسیب رسانی به شیشه ها از مواردی بود که باید مورد توجه قرار می گرفت. خوشبختانه با در نظر گرفتن شرایط و با اتکا به تجربیات این امر بدون کوچکترین مشکلی به نحو احسن انجام پذیرفت. جرثقیل به آرامی گنبد را را در مقطع مشخص بر روی پشت بام قرار داد و مرحله نهایی نصب آغاز شد.

 

گنبد شیشه ای و سقف شیشه رنگی لوکس و خاص چارسیک

در مرحله چهارم و نهایی نصب این گنبد شیشه ای استیند گلس، با در نظر گرفتن شرایط جوی و موقعیت جغرافیایی، گروه هنری چارسیک اقدام به محکم کاری و پرداخت نهایی گنبد شیشه ای نمود. پروژه با موفقیت و در عرض 4 روز به بهترین شکل نصب گردید.

 

گنبد شیشه ای و سقف شیشه رنگی لوکس و خاص چارسیک

با توجه به اینکه پروژه یکی از بهترین و خاص ترین ویلاهای ساخته شده در شهرک ویلایی خزر شهر بود و متریال های فوق العاده مرغوبی در ان به کار رفته بود، بی شک می توان گفت این گنبد شیشه ای استین گلس نقطه ای متمرکز و خیره کننده را در پروژه و فضای معماری داخلی آن به وجود آورد که چشم هر بیننده ای را به خود معطوف می کند.

 

شما نیز می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شیوه اجرای این گنبدهای شیشه ای منحصر به فرد ، با چارسیک در تماس باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهرمند شوید.

 

مطالب مرتبط:

گالری گنبد شیشه ای استیند گلس . www.charsik.com
گالری گنبد شیشه ای چارسیک
0 0 رای
امتیازدهی به اینجا
اشتراک
آگاهی از:
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام دیدگاه ها