استین گلس چگونه ساخته می‌شود؟

استین گلس چگونه ساخته می‌شود؟ شیشه‌های رنگی استین گلس از قرن هفتم مورد استفاده قرار گرفته است. شیشه های رنگی در ابتدا در کلیساها و صومعه‌ها برای بازگو کردن داستان‌های کتاب مقدس و یا مساجد برای تقویت حالات عرفانی مورداستفاده قرار می‌گرفتند. امروزه هنوز از آن‌ها برای تزئین بناهای تاریخی و اماکن عبادت استفاده می‌شود، اما علاوه بر این، نقوش شیشه‌ای رنگی، راه خود را به فضای داخلی منازل و ساختمان‌های تجاری نیز بازکرده است.

استین گلس چگونه ساخته می‌شود؟

برای جزئیات بیشتر این مطالب را حتما بخوانید:

تاریخچه شیشه استیندگلس

شیشه چیست ؟

استین گلاس چیست؟ و به چه آثاری گفته می شود؟

تاریخچه شیشه استیندگلس

تاریخچه شیشه

تاریخچه شیشه

استین گلس با استفاده از قطعات کوچک شیشه ‌رنگی ساخته می‌شود. رنگ با افزودن اکسیدهای فلزات به شیشه در حالت ذوب حاصل می‌شود. سپس شیشه مذاب را درون ورق‌های نازک چرخانده و سرد می کنند.

برای جزئیات بیشتر در خصوص نحوه تولید شیشه این مطلب را حتما بخوانید:

شیشه چگونه ساخته شده است؟

رنگی کردن شیشه

یکی از راه های دیگر تولید شیشه های رنگی به صورت کارگاهی، رنگ کردن شیشه و سپس قراردادن آن در کوره است تا رنگ به خورد شیشه برود. اما این راه حل بسیار سختی برای به وجود آوردن شیشه رنگی است.

برای اطلاعات بیشتر این مطلب را بخوانید:

فیوز گلس یا همجوشی شیشه چیست؟

اولین قدم در ساخت شیشه استیند گلس رنگی، اندازه ‌گیری، طراحی و ترکیب‌بندی رنگ‌ها است. به این معنی که یک طرح نهایی دقیق با توجه به ایده و خواسته و سلیقه طراح و مشتری کشیده می‌شود. این طرح شامل خطوط برش و ترکیب رنگ‌های شیشه‌ است.
سپس الگوی طراحی‌شده با ظرافت برش داده‌ می‌شود. در مرحله بعد این تکه‌های کوچک شیشه‌ رنگی به ‌منظور ایجاد طرح کلی و با استفاده از نوارهای فلزاتی نظیر سرب، مس، روی، قلع یا برنج در کنار یکدیگر مونتاژ شده و به صورت یکپارچه در می آید.

استین گلس چگونه ساخته می‌شود؟

برای اطلاعات بیشتر در خصوص فلز سرب و مس در شیشه مطالب زیر را حتما بخوانید:

لدکیم چیست؟

کاپرفویل چیست؟

اتصالات فلزات در هر دو طرف لحیم می‌شوند و سپس با استفاده از سیمان مخصوص (که در کارهای سنتی استفاده می شود) کل شیشه محکم و ضد آب می‌شود. در مرحله آخر شیشه تولید شده جلا داده شده و پرداخت نهایی می شود.
در آخر شیشه استین گلس رنگی آماده برای نصب است. ما در تیم چارسیک یک سرویس ویژه برای طراحی و اجرای استیند گلس و شیشه‌های تزئینی ارائه می‌دهیم؛ و می‌توانیم با اطمینان بسته ‌بندی کرده و مستقیماً برای شما ارسال کنیم.

 

 

5 1 رای
امتیازدهی به اینجا
اشتراک
آگاهی از:
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام دیدگاه ها