پنج ایده برای شیشه پنجره، درب و گنبد شیشه ای استیند گلس

پنجره‌های شیشه‌ای رنگی معمولاً با ساختمان‌های مذهبی و تاریخی در ارتباط هستند. بااین‌حال، طراحی‌ شیشه‌ های رنگی به‌طور فزاینده‌ای در خانه‌ها، مجتمع های اداری-تجاری و هتل‌ها رواج پیداکرده است که منجر به ایجاد طرح‌های مدرن‌تر توسط صنعتگران و هنرمندان در سراسر جهان شده است. اگر در جستجوی یک پنجره، درب یا گنبد شیشه ای استین گلس برای ملک خود هستید، اما مطمئن نیستید کدام طرح را انتخاب کنید، ما چند نمونه زیبا را گردآوری کرده‌ایم تا برای شما الهام‌بخش باشد و بتواند به شما کمک کند:

پنجره، درب یا گنبد شیشه ای استیند گلس با طرح های متنوع کلاسیک و مدرن

باوجود طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و شکل‌ها، طراحی شیشه های تزئینی و دکوراتیو با تکنیک استیندگلس با تنوعی بسیار زیاد همراه است. گل‌ها در بسیاری از طرح‌های شیشه‌ای رنگی انتخابی همه گیر و محبوب هستند. طرح‌های گل اغلب به صورت شماتیک برگرفته از گل های واقعی هستند که به صورت گرافیکی در آمده اند و امکان ساخت آنها با شیشه فراهم شده است. گل ها، نگین ها و طرح ها می توانند سبک های مختلف و متنوعی را شامل شوند. به طور مثال می تواند با پایبندی به اصول طراحی کلاسیک یا مدرن ، طرح و گلی در همین سبک و سیاق طراحی و اجرا کرد. سلیقه شماست که تعیین می کند چه نوع طراحی برای شما انجام بپذیرد، چون دست ما در طراحی کاملا باز است. همچنین طیف وسیع‌تری از سبک‌ها در طراحی شیشه های تزئینی قابلیت اجرا دارند. از الگوهای انتزاعی تا هندسی و … کاملا قابل اجرا هستند.

شیشه تزئینی درب لابی
متن و اعداد در شیشه پنجره یا درب استیند گلس

آیا تا به حال فکر کرده‌اید نام خانه یا شماره خانه خود را در طرح پنجره‌های شیشه‌ای رنگی بگنجانید؟ شما همیشه نیاز به تصاویر یا استفاده از تابلو مجزا ندارید. می‌توانید متن و یا اعدادی را به نقوش شیشه‌ای اضافه کنید تا یک نمای خیره‌کننده و لوکس برای درب جلوی خود ایجاد کنید و علاوه بر زیبایی ، شماره یا نام ساختمان را نیز در آن لحاظ کنید.

گنبد شیشه ای
شیشه پنجره، درب یا گنبد شیشه ای استین گلس با طرح موزاییک

به دلیل تنوع زیاد قطعات رنگی و بافت‌ها در طراحی، الگوهای موزائیک به دلیل داشتن طیف گسترده‌ای از تکه‌های رنگی و بافتی، انتخابی مناسب برای طرح‌های شیشه‌ای رنگی هستند. طرح‌های موزاییکی روی چراغ‌های جلویی یا پنجره‌های جانبی بسیار چشمگیر به نظر می‌رسند، جایی که نما ممکن است مهم نباشد، اما اثر روشنایی این طرح‌های پیچیده می‌تواند بسیار چشمگیر و لوکس باشد.

شیشه تزئینی درب و پنجره

پنجره، درب یا گنبد شیشه ای استیند گلس با طرح‌های متقارن

طرح‌های شیشه‌ای رنگی لازم نیست همیشه شلوغ و پر از خطوط متفاوت باشند. اغلب طرح‌های ساده و متقارن برای خانه‌ها انتخاب می‌شوند. طرح‌های متقارن، با استفاده از اشکال و رنگ‌های ساده، یک روش ایده آل، جسورانه و جالب برای ایجاد یک پنجره، درب و یا گنبد شیشه‌ای رنگی است.

شیشه رنگی پنجره
طراحی پنجره، درب یا گنبد شیشه ای استیند گلس به سبک هنر نو

آرت نوو یکی دیگر از طراحی‌های پنجره، درب یا گنبد شیشه ای استیند گلس رنگی محبوب برای مالکان خانه‌ها و هتل‌های لوکس است. این سبک بسیار زیبا که خطوط منحنی برازنده‌ای را با بسیاری از عناصر خطوط طبیعی ترکیب می‌کند می تواند در عین جذابیت، تفاوتی خیره کننده را به ساختمان شما ببخشد. به معنای واقعی کلمه استفاده از آرت نوو، هنر و سلیقه ای جدید است که اگرچه همه گیر نیست، اما خاص است. این سبک تزئینی از اواخر قرن نوزدهم پا گرفت و در بسیاری از آثار هنری، مبلمان و حتی معماری گنجانده شد.

گنبد شیشه ای

 

 

5 1 رای
امتیازدهی به اینجا
اشتراک
آگاهی از:
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام دیدگاه ها