گنبد شیشه ای پاسداران

گنبد شیشه ای پاسداران که به نام گنبد شیشه ای خسروشاهی شناخته می شود در یک ویلای مسکونی لوکس و نوساز در منطقه پاسداران تهران توسط چارسیک طراحی و اجرا شده شده است. این سقف شیشه ای لوکس و تزئینی دارای قطر 4.8 متر و ارتفاع 1.8 متر است. سازه از پیش ساخته شده که با استفاده از مقاطع پروفیل و IPE ساخته شده است، در حالت موجود وجود داشت. چارسیک با برداشت و متره حالت موجود اقدام به طراحی و ساخت شیشه ها نمود که همگی با تکنیک استیندگلس ساخته شده اند.

 

نورگیر سقفی تزئینی گنبدی

ویژگی ها

در این پروژه همچنین اجرای آب بندی نیز به شکل استاندارد و با استفاده از متریال های مرغوب و با کیفیت به انجام رسید. شیشه های تزئینی استین گلس با استفاده از قطعات و تکه های کوچک شیشه که با فلزات نرم به یکدیگر متصل می شوند، ساخته شده می شود. تکنیک استیند گلس یا معرق شیشه به عنوان خاص ترین و نفیس ترین شیشه موجود در جهان شناخته می شود.

 

نورگیر سقفی تزئینی گنبدی

 

طرح

در طراحی شیشه های این گنبد شیشه ای، موتیف های کلاسیک مورد نظر و سلیقه کارفرما بود که ضمن ایجاد زیبایی، از حشو و زوائد به دور باشد. بدین منظور گروه چارسیک، با ارائه آلترناتیو طراحی که در برگیرنده تک رنگ طلایی است، توانست نظر کارفرما را جلب نماید. همچنین در جهت پیروی از اصول طراحی کلاسیک، سعی شد با استفاده از چیدمان خطوط شلوغ و ترکیب آن با موتیف های متنوع، تک رنگ بودن طراحی، به نوعی جبران شود.

نورگیر سقفی تزئینی گنبدی

پروسه اجرایی

شیشه های استیند گلس گنبد شیشه ای پاسداران، پس از دو ماه پروسه تولید در کارگاه چارسیک، به محل نصب منتقل شد و در طی سه روز نصب ان انجام پذیرفت. گنبد شیشه ای پاسداران بالای راه پله های این ویلای دو طبقه قرار گرفته است که علاوه بر تامین نور، نقطه بصری زیبا و متمرکزی را در محیط داخلی به وجود آورده است. شما نیز می توانید برای اجرای سقف های شیشه ای تزئینی که به صورت تخت یا منحنی هستند، با ما در تماس باشید و از جزئیات اجرای کار مطلع شوید.

 

نورگیر سقفی تزئینی

 

مطالب مرتبط:

 

گنبد شیشه ای استین گلاس چارسیک
گنبد شیشه ای استین گلاس – اطلاعات بیشتر

 

گالری گنبد شیشه ای استیند گلس . www.charsik.com
گالری گنبد شیشه ای چارسیک
5 1 رای
امتیازدهی به اینجا
اشتراک
آگاهی از:
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام دیدگاه ها