بازسازی خانه با استیند گلس

بازسازی خانه با استیند گلس می تواند روشی نو در بازسازی و مرمت خانه محسوب شود. بیشتر افراد استیند گلس را با معابد و کلیساها مرتبط می‌کنند، اما واقعیت این است که شیشه‌های رنگی درواقع یک طرح مشترک در بسیاری از خانه‌ها است. درواقع، برخی از قدیمی‌ترین خانه‌ها با پنجره‌های شیشه‌ای رنگی بزرگ خصوصاً در ورودی‌ها، حمام‌ها و آشپزخانه ساخته‌شده‌اند. این ایده سال‌ها در معماری ایرانی و اسلامی ما وجود داشته است. در دیگر کشورها معمارانی مشهور ازجمله فرانک لوید رایت و برادران گرین، تصمیم گرفتند شیشه‌های رنگی را به دلیل توانایی ایجاد فیلتر در نور به طرح‌های خود بیفزایند.

چرا شیشه طرح دار؟

شاید بتوان فیلتر نور را در کنار زیبایی، مهمترین ویژگی شیشه های رنگی و طراحی شده دانست. این شیشه ها به صورت های متنوعی از جمله استیندگلس و تیفانی قابل اجرا بوده و می توانند در دل ساختمان و بنا نصب شوند. کاربردهای متنوع شیشه های طرح دار در درب ها، پنجره ها، سقف های شیشه ای و … طیف وسیعی از گستردگی استفاده از آنها را پیش روی ما می گذارد. در بازسازی خانه تان ، اگر به دنبال نور و ایجاد روشنایی می گردید، استیند گلس را فراموش نکنید.

 

چگونگی استفاده از استیند گلس

شما ممکن است در حال بازسازی خانه قدیمی خود باشید و یا می‌خواهید ظاهر جدیدی را برای خانه‌ای که اکنون در آن زندگی می‌کنید ایجاد کنید. شیشه‌های رنگی و طرح دار گزینه‌ای عالی هستند. روش‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید استیند گلاس را در خانه خود بگنجانید. در اینجا فقط چند مورد متعارف را بیان می‌کنیم:

۱٫ یک نمای شهری زیبا یا ورودی شیک ایجاد کنید:

تمایل به طرح‌ها سنتی و کلاسیک استیند گلس به ورودی شما می‌تواند به خانه شما ظاهری زیبا و مجلل و شهری دهد. طرح های مختلفی با تکنیک معرق شیشه و استین گلاس قابل اجرا هستند. استین گلس می تواند به صورت سنتی ایرانی، سنتی یا کلاسیک غربی، مدرن و حتی انتزاعی و پست مدرن نیز طراحی و اجرا شود. از همین رو نباید دغدغه ای داشت که شیشه طرح دار با معماری خانه شما هماهنگ می شود یا نه. در طراحی شیشه استین گلاس، طراح می تواند موتیف ها و ترکیب رنگی شیشه را کاملا با سلیقه و سبک معماری هماهنگ کند.

شیشه دکوراتیو ورودی

درب ورودی ساختمان
۲٫ حمام خود را مجلل جلوه دهید:

در یک حمام زیبا، همه‌چیز می‌درخشد. شیشه‌ها روشن و ظریف و براق نیز می توانند با ترکیب رنگی های متنوع برای کمدهای حمام، دوش و پنجره‌ها، مورد استفاده قرار گیرند و جلوه‌ای کاملاً مجلل و زیبا را به وجود می‌آورند. شیشه در حمام می تواند بنا به فراخور، مات یا شفاف در نظر گرفته شود. اگر می خواهید دید را حذف کنید، بهتر است از شیشه مات استفاده کنید. شیشه های مات بافت های مختلفی دارند و می توانند بنا به ویژگی هایی که دارا هستند دید را به صورت درصدی کنترل نمایند.

 

بازسازی خانه با شیشه طرح دار

۳٫ آشپزخانه خود را متفاوت کنید:

هیچ‌چیز نمی‌تواند جای یک پنجره استین گلس رنگی و طرح‌های باشکوه آن در آشپزخانه را بگیرد. اغلب معماری‌ها در منازل به ‌گونه ‌ای است که از محیط بیرون به پنجره‌های آشپزخانه دید مستقیم وجود دارد. طراحی از طریق ایجاد پنجره استیند گلس باعث ایجاد حریم خصوصی نیز می‌شود و یک انتخاب پر زرق‌ و برق برای آشپزخانه و ناهارخوری به‌حساب می‌آید. شکوه و عظمت شیشه های استیند گلاس را دست کم نگیرید.

 

دیوار شیشه ای تزئینی

 

۴٫ یک سقف شیشه ای لوکس بسازید:

استیند گلس در سقف و به عنوان یک سقف شیشه ای منحصر به فرد و زیبا می تواند نمای داخلی شما را به شدت تحت السعاع خود قرار دهد. تامین نور با استفاده از نور طبیعی آفتاب و همچنین ایجاد زیبایی در محیط از مزایای استفاده از سقف شیشه ای استن گلاس است. برای اجرای این نوع از سقف ها، کافی است در پروسه بازسازی خانه ، یک سوراخ با ابعاد مورد نظرتان در سقف ایجاد کنید. به طور کلی سقف های شیشه ای در چارسیک به دو صورت قابل اجرا هستند:

سقف شیشه ای گنبدی

سقف شیشه ای گنبدی که با نام گنبد شیشه ای نیز شناخته می شود، در ابعاد های گوناگون و در طرح های مختلف قابل اجراست. زیبایی بسیار منحصر به فرد گنبد شیشه ای استیند گلس می تواند تا حد بسیار زیادی در زیبایی کلی محیط داخلی شما تاثیر گذار باشد. در زیر نمونه هایی از اجرای این نوع از سقف شیشه ای را می توانید مشاهده کنید که توسط چارسیک طراحی و اجرا شده است:

بازسازی خانه با گنبد شیشه ای

 

گنبد شیشه ای

 

نورگیر شیشه ای سقف

 

سقف شیشه ای تخت

سقف شیشه ای تخت نیز یکی دیگر از انواع سقف های اجرایی چارسیک است که می تواند در فضاهای مختلف معماری مورد استفاده قرار گیرد. این نوع از سقف های شیشه ای تخت با استفاده از تکنیک استن گلاس و به صورت معرق شیشه اجرا می شوند. در ادامه می توانید نمونه های اجرایی چارسیک از این نوع از سقف ها را مشاهده فرمایید:

بازسازی خانه با استین گلاس

سقف شیشه ای نورگیر

 

سقف شیشه ای نورگیر

 

می خواهید استیند گلاس اجرا کنید؟

آیا می‌خواهید در مورد بهترین روش استفاده از شیشه‌های رنگی در خانه‌های خود تصمیم بگیرید؟ با یک متخصص صحبت کنید. اگر تصمیم به بازسازی خانه استیند گلس دارید، با چارسیک تماس بگیرید تا مشاوره رایگان خود را با یک طراح حرفه‌ای انجام دهید.

 

مطالب مرتبط:

محصول شیشه دکوراتیو درب ورودی
انتخاب طرح و نقش شیشه استین گلاس از میان محصولات چارسیک

 

گنبد شیشه ای استین گلاس چارسیک
گنبد شیشه ای استین گلاس – اطلاعات بیشتر

 

گالری گنبد شیشه ای استیند گلس . www.charsik.com
گالری سقف و گنبد شیشه ای چارسیک

 

 

 

5 1 رای
امتیازدهی به اینجا
اشتراک
آگاهی از:
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام دیدگاه ها