آینه تراشدار

آینه تراشدار که به عنوان آینه پازلی دیواری، آینه جورچین یا  آینه دیوارپوش نیز شناخته می شود یک از انواع آینه های چارسیک است که بنا به ایعاد و طرح انتخابی مشتری تولید می شود.

ابعاد دیوار پس از برداشت دقیق و میلیمتری، با توجه به نظرات مشتری طراحی شده و برای تولید آینه در اختیار کارگاه برش و تراش آینه قرار می گیرد.

آینه تراشدار چارسیک

انواع طرح آینه دیواری پازلی

آینه طرح دار دیواری یا آینه دیوار پوش در طرح های مختلفی قابلیت اجرا دارند. طرح هایی که به صورت عمده شناخته شده تر و مورد استفاده بیشتری هستند به شرح ذیل است:

طرح مربع

آینه طرح مربع چارسیک به صورت مربع های منتظم و هم اندازه برش و تراش داده شده و بر روی دیوار نصب می شوند.

 

آینه جورچین دیواری چارسیک

 

طرح لوزی

آینه طرح لوزی چارسیک به صورت لوزی های کشیده یا نزدیک به مربع برش داده می شود. آینه های پازلی دیواری به صورت متداول از این طرح بهره می گیرند و شاید بتوان بیشترین طرح مورد استفاده در آینه دکوراتیو دیواری را طرح لوزی برشمرد.

 

آینه تراشدار دیواری

طرح ترکیبی

آینه طرح ترکیبی چارسیک به صورت مربع و مستطیل های مختلف و در ابعاد متفاوت برش داده شده و به صورت غیر منظم و پازلی بر روی دیوار نصب می شوند.

 

آینه جورچین لوزی

طرح کندویی

آینه طرح کندویی چارسیک به صورت شش ضلعی های منتظم هستند. این آینه های کندویی می توانند به صورت های مختلفی در کنار هم نصب شوند.

آینه پازلی دیواری

طرح شمشیری

آینه طرح شمشیری از دو قسمت مربعی و مستطیل های کشیده نوک تیز تشکیل می شود.

طرح آبشاری

آینه طرح آبشاری چارسیک در واقع قطعات آینه ای مستطیلی شکلی هستند که به صورت کشیده برش داده می شوند. کشیدگی آینه طرح آبشاری که با نام آینه طرح رندوم نیز شناخته می شود، به صورت عمودی است.

آینه دیواری پخ چارسیک

رنگ آینه پازلی و دکوراتیو دیواری

رنگ آینه تراشدار دیواری تنوع تقریبا زیادی دارد. مهمترین رنگ هت که بیشترین استفاده را در فضاهای معماری دارند و رنگ های شناخته شده تری هستند به شرح ذیل است:

آینه رنگ سفید (نقره ای)

آینه نقره ای یا سفید بیشترین مقدار استفاده از بین رنگ آینه ها را دارد و شاید بتوان آن را محبوب ترین رنگ بین آینه های تزئینی دانست. آینه سفید یا بی رنگ از قدیم مورد استفاده بوده و شاید شما هم در خانه خود تکه ای از این آینه را داشته باشید.

 

آینه تراشدار دیواری
آینه سفید طرح مربع

آینه رنگ برنز

آینه برنز یکی دیگر از رنگ های آینه است که بیشترین مقدار مصرف آینه را در بین رنگ ها دارد. آینه برنز آینه ای با تیرگی خاص است که برای انتخاب و استفاده از آن باید دقت لازم را داشت تا با سایر المان های عناصر داخلی مثل مبلمان و رنگ بندی خانه هارمونی لازم را داشته باشد.

 

خرید آینه دکوراتیو
آینه برنز طرح لوزی

آینه رنگ مسی (شامپاینی)

آینه مسی را که به آینه شامپاینی نیز معروف است، شاید بتوان خاص ترین نوع آینه دانست. آینه مسی رنگ همانگونه که از نامش پیداست به رنگ مس است . این نوع آینه تراشدار پازلی نسبت به آینه برنز براق تر است و تیرگی آن را ندارد. اما از نظر تنالیته رنگی شبیه آینه برنز است به طوری که شاید تشخیص آن در تصاویر سخت باشد.

 

آینه جورچین دیواری
آینه مسی طرح ترکیبی

آینه رنگ طلایی

آیینه طلایی رنگ یکی از انواع رنگ آینه است که نسبت به رنگ های دیگر کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. آینه طلایی براق ترین نوع آینه است که بیشتر از رنگ های دیگر در فضای داخلی خودنمایی می کند.  از این رو باید با دقت بسیار زیاد و ظرافت انتخاب شود؛ چرا که هماهنگی آن با دیگر عناصر معماری داخلی شاید نسبت به دیگر رنگ های آینه سخت باشد.

رنگ های متفرقه آینه

آینه به رنگ آبی، سبز ، جگری و … نیز در سطح بازار موجود است که استفاده کمتری نسبت به دیگر رنگ ها دارد. این رنگ از آینه ها باید در فضاهایی متناسب و با دقت بیشتری انتخاب شوند تا با دیگر عناصر فضای داخلی ارتباط و هماهنگی داشته باشند.

 

تاثیرگذاری آینه در محیط:

استفاده از آینه در فضای داخلی منزل یا آپارتمان می تواند تاثیرات بصری بسیار مثبتی را بر روح روان در پی داشته باشد. بعضی از تاثیرات استفاده از آینه در زیر آمده است:

ایجاد بعد در فضا و بزرگ تر نشان دادن محیط (به خصوص در محیط های کوچک)

باز کردن محیط و ایجاد حس آزادی در انسان

روشنایی بخشی به محیط

ایجاد حس تحرک و پویایی در محیط

ایجاد حس شفافیت و صمیمت در محیط

ایجاد حس آرامش و نشاط

ایجاد تنوع و بیرون آوردن فضا از یکنواختی

 

آینه تراشدار دیواری

 

مراحل اجرای آینه تزئینی دیواری

اجرای آینه دکوراتیو بر روی دیوار شامل چند مرحله مهم است که هرکدام می تواند در کیفیت نهایی آینه و آنچه که شما بر روی دیوار می بینید به یک اندازه مهم باشد.

 

طراحی آینه پازلی تراش خورده

بعد از به دست آمدن ابعاد دیوار، پروسه طراحی آغاز می شود و با توجه به نظر و سلیقه مشتری، طراحی مورد نظر و ابعاد قطعات آینه به دست می آید.

 

برش آینه دکوراتیو دیواری

مرحله دوم پس از انجام طراحی، برش دادن قطعات آینه طبق نقشه و ابعاد موجود در آن است. برش آینه در چارسیک با ایتفاده از بهترین و با کیفیت ترین دستگاه های برش انجام می شود تا کمترین میزان خطا را داشته باشند.

 

تراش آینه تزئینی

پس از انجام برش و آماده سازی قطعات آینه، پروسه تراش آینه شروع می شود. تراش در واقع نوعی ابزار یا پخ است که در تمام اضلاع قطعات آینه قرار می گیرد و شکست نور و زیبایی آینه را دو چندان می کند. این مرحله نیز با استفاده از دستگاه و بدون دخالت دست صورت می پذیرد.

 

حمل و نقل آینه دیواری به محل نصب

پس از اماده سازی تمام قطعات آینه دکوراتیو دیواری و بسته بندی مناسب آن، مرسوله و ملزومات نصب به محل مورد نظر حمل می شوند. حمل و نقل آینه باید با دقت و حوصله انجام گیرد تا از آسیب آینه ها جلوگیری شود.

 

نصب آینه پازلی بر روی دیوار

در مرحله نصب آینه پازلی دیواری، قطعات آینه باید طبق طراحی انجام گرفته بر روی دیوار چسبانده شوند. شما نباید شیوه نصب و اهمیت آن را دست کم بگیرید. نصب آینه اگر از کیفیت آینه و کیفیت برش آن بیشتر نباشد، کمتر هم نیست. استفاده از متریال مرغوب برای چسباندن آینه به دیوار و همچنین به خرج دادن دقت و ظرافت کافی در پروسه نصب ، کیفیت نهایی آینه را بر روی دیوار تعیین می کند.

آینه دکوراتیو دیوار

خرید آینه دکوراتیو دیواری

خرید آینه دکوراتیو دیواری در چارسیک با توجه به ابعاد و طرح مورد نظر شما انجام می گیرد. از این رو قیمت تمام شده آن متغیر است و برای هر پروژه ای متفاوت خواهد بود. فروش آینه دکوراتیو در چارسیک با بهترین نمونه کیفیت و بهترین شیوه برش و تراش انجام می گیرد.

 

نحوه سفارش آینه دکوراتیو دیواری در چارسیک

برای سفارش آینه های تزئینی دیوار پوش، با توجه به ابعاد مورد نظرتان می توانید با چارسیک در تماس باشید. پس از برقراری تماس، کارشناسان ما به شرح ذیل شما را راهنمایی می کنند:

مشاوره رایگان در خصوص انتخاب طرح و رنگ

کارشناسان چارسیک با توجه به ویژگی های منزل یا محل مورد نظر شما برای نصب آینه دیواری، شما را راهنمایی می کنند تا بهترین انتخاب را انجام دهید. در این مرحله با ارسال عکس و ویدئو از محل مورد نظرتان می توانید مشاوره رایگان دریافت کنید.

برآورد قیمت آینه تراشدار

با توجه به ابعاد و طرح انتخابی و در نظر گرفتن هزینه های حمل و نصب، قیمت تعیین شده در قالب پیش فاکتور برای شما ارسال می شود.

اندازه گیری از دیوار محل نصب

پس از تایید نهایی قیمت، اکیپ نصب چارسیک با حضور در محل اقدام به اندازه گیری دیوار مورد نظر شما می کند تا ابعاد دقیق اجرایی را مشخص کنند. همچنین در صورت تمایل و برای کاهش هزینه شما می توانید شخصا اقدام به اندازه گیری و تحویل آن نمایید.

انجام طراحی آینه

پس از بدست آمدن ابعاد دقیق و با در نظر گرفتن محدودیت های اجرایی از قبیل کجی دیوار و … طرح دقیق مطابق ابعاد انجام گرفته و برای تایید نهایی برای شما ارسال می شود.

انجام برش آینه

پس از تایید طرح توسط مشتری، چارسیک اقدام به شروع اجرای برش و تراش قطعات آینه طبق نقشه می کند.

حمل و نقل و نصب آینه

در مرحله نهایی با انتقال قطعات آینه تراشدار پازلی و ملزومات نصب به محل اجرا، گروه نصب چارسیک با حضور در محل اقدام به نصب آینه می نماید.

شاید این سوال برای شما مطرح باشد که نصب آینه چه مقدار طول می کشد و آیا فضای داخلی را کثیف می کند؟ در پاسخ باید گفت نصب آینه به دلیل عدم کندکاری (در شرایطی که دیوار صاف و بدون برآمدگی یا فرورفتگی باشد) نصبی بسیار تمیز و راحت و سریع است و فضای داخلی شما را به هیچ عنوان کثیف نمی کند. در نهایت شاید نیاز داشته باشید که با جارو برقی محل را تمیز کنید.

.

انتخاب طرح و رنگ آینه از بین محصولات چارسیک

آینه تراشدار
آینه تراشدار