آینه ونیزی چارسیک

آینه ونیزی چارسیک را می توان آینه ای لوکس و کلاسیک دانست که از دیرباز مورد توجه طراحان و معماران به عنوان تابلویی روشنا بخش و زیبا بوده است. قطعات این آینه تزئینی به صورت مجزا هستند که از قسمت جیوه دارای طرح و نقوش حکاکی شده می باشد.

طرح آینه ونیزی

آینه ونیزی در طرح های متنوعی قابل اجراست. تمام طرح ها را می توان پیرو سبک کلاسیک دانست. نقوش و گل های موجود بر سطح قطعات شیشه می تواند به فراخور الگوی شیشه ها تغییر کند. به این معنی که هر گل و طرح مختص هر قطعه شیشه طراحی و اجرا می شود و در نهایت تمام این نقوش بایست با یکدیگر هماهنگ بوده و طرح کلی را بوجود آورند.

شیوه ساخت

این آینه طرح دار و منقوش با استفاده از هنر دست تولید می شود. تمام مراحل اجرایی این آینه دیواری از برش گرفته تا حکاکی و مونتاژ، بوسیله نیروی انسانی ماهر انجام می گیرد. مراحل عمده ساخت آن شامل 5 مرحله زیر است:

طراحی آینه ونیزی

با توجه به ابعاد مورد نظر مشتری و طرح انتخابی، چارسیک در قدم اول اقدام به طراحی آینه می نماید. در طراحی آینه ونیزی، اطلاع از محدودیت های برش شیشه بسیار حائز اهمیت است تا بتوان پروسه اجرایی را هر چه بهتر به انجام رساند.

برش شیشه طبق طرح و الگوها

شاید تعجب کنید که چرا در اینجا شیشه نوشته شده است. پروسه اجرایی این آینه دیواری تزئینی با شیشه آغاز می شود و در مراحل بعد شیشه جیوه کاری شده و تبدیل به آینه می شود. دلیل این امر بالا بردن کیفیت آن است. اگر از آینه در ابتدا استفاده کنیم، مجبوریم که سطح جیوه پشت آن را خراش دهیم و حکاکی کنیم. این امر باعث زخمی شدن جیوه می شود که در بلند مدت باعث تیرگی آینه خواهد شد.

قطعات شیشه در آینه ونیزی طبق الگوهای طراحی شده به وسیله دست برش داده شده و آماده مرحله بعد می شوند.

حکاکی بر سطح شیشه

پس از برش و آماده سازی قطعات شیشه ، پروسه حکاکی آغاز می شود. در این مرحله نقوش طراحی شده با استفاده از ابزارهای خاص بر سطح شیشه قرار می گیرد.

جیوه کاری شیشه

پس از حکاکی، و پرداخت و تمیزکاری، سطح شیشه از طرف قسمت حکاکی شده، جیوه کاری می شود تا شیشه را به آینه تبدیل کند.

نصب بر روی بیس

پس از جیوه کاری، نوبت به چسباندن تکه های آینه در کنار هم می رسد. در این مرحله با استفاده از متریال های مرغوب، آینه ها در کنار یکدیگر بر روی بیس چوب یا ام دی اف چسبانده می شوند و آینه ونیزی آماده می شود.

شیوه نصب بر روی دیوار

این تابلو آینه ای چارسیک با یک سطح چوب یا ام دی اف در پشت آن، به صورت یک تابلو قابل نصب و جابه جایی است. قطعات آینه طبق طراحی انجام شده بر روی بیس چسبانده می شوند و به صورت یکپارچه در می ایند.

قیمت آینه ونیزی

قیمت آینه ونیزی نسبت به دیگر انواع آینه بالاتر است. یکی از دلایل قیمت بالای آن نسبت به دیگر آینه های دیواری و دکوراتیو، پروسه تولید آن است که تماما با استفاده از دست و نیروی انسانی تولید می شود. با خرید این آینه لوکس، شما در واقع یک تابلو هنری ارزشمند را خریداری کرده اید که حاصل تلاش هنرمندان صنعت شیشه است.

فروش آینه ونیزی

چارسیک به عنوان طراح و تولیدکننده این آینه کلاسیک لوکس، از مرحله طراحی تا اجرا در کنار شماست تا بتوانید بهترین طرح آینه را متناسب با فضای معماری خود انتخاب کنید.

انتخاب طرح های آینه ونیزی

آینه ونیزی
آینه ونیزی