دیوارهای شیشه ای رگه دار زعفرانیه

این دیوارهای شیشه ای برای اولین بار در ایران با مشخصات اجرایی منحصر به فرد توسط گروه هنری چارسیک طراحی و اجرا گردید. در این دیوار ها قطعات شیشه ای برش داده شده به صورت عمودی در کنار هم قرار گرفته و در مجموع یک دیوار شیشه ای را تشکیل داده اند.

دیوارهای شیشه ای رگه دار زعفرانیه

وجه تمایز اجرای پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای رگه دار تا کنون به صورت افقی به صورت های مختلفی در سطح ایران اجرا شده است. اما گروه هنری چارسیک برای اولین بار حالت عمودی آن را در منطقه زعفرانیه تهران طراحی و اجرا نموده است. این دیوار ها به عنوان پارتیشن شیشه ای در یک مطب دندانپزشکی اجرا شده اند.

در این دیوارهای شیشه ای از انواع تنالیته های رنگی متنوع شیشه استفاده شده است که به صورتی رگه دار در دیوار خودنمایی می کند. قطعات شیشه در این پارتیشن با عرض های باریک برش داده شده و در کنار هم قرار گرفته اند.

 

شیشه تزئینی مطب

ضرورت استفاده از پارتیشن شیشه ای

عدم استفاده از دیوار غیر شفاف در این پروژه هم به لحاظ طراحی معمارانه و هم به لحاظ ایجاد شفافیت در فضای داخلی حائز اهمیت بود. اینکه در فضای انتظار مطب، بتوان هم حریم ها را رعایت کرد و هم شفافیت اتاق عمل و معاینه را از بین نبرد، باعث شد که از این نمونه دیوار های رگه دار شیشه ای استفاده شود.

دیوارهای شیشه ای رگه دار زعفرانیه را می توان شیشه ای مات به حساب آورد. اگرچه در ان از شیشه های شفاف استفاده شده است! هرچند تصاویر پشت این پارتیشن شیشه ای به طور واضح قابل دیدن نبود، اما سایه و شمایی از آن را می شد دید.

 

جداکننده شیشه ای

 

محل مورد استفاده از دیوار شیشه ای

در این مطب پزشکی، از شیشه های عمودی برش خورده در کنار هم به عنوان شیشه درب، شیشه پنجره و پارتیشن استفاده شده است. بازشو بودن دو عدد از درب ها باعث شد لزوم توجه به مسائل فنی مورد توجه بیشتری قرار گیرد. به طور کلی این پارتیشن های شیشه ای به عنوان دو ضلع از 4 ضلع اتاق های این مطب به کار رفته است.

پارتیشن شیشه ای

 

مطالب مرتبط:

برای اجرای یک دیوار شیشه ای منحصر به فرد و حرفه ای حتما مقاله چارسیک وال را مطالعه کنید.