گنبد شیشه ای ابهر

گنبد شیشه ای استین گلاس ابهر توسط چارسیک در شهر ابهر استان زنجان طراحی و اجرا شده است. این گنبد شیشه ای برای نورگیری از سقف ویلای مسکونی در نظر گرفته شده و به یکی از نقاط برجسته بصری بنا تبدیل شده است.

 

سقف شیشه ای منحنی

 

موقعیت جغرافیایی و محل اجرا

شهر ابهر در استان زنجان یکی از مناطق سردسیر و کوهستانی محسوب می شود. اجرای یک گنبد شیشه ای استیند گلس و تیفانی در ویلای مسکونی شخصی و در بالای راه پله های دوبلکس آن مد نظر بود که گروه هنری چارسیک عهده دار مسئولیت طراحی ، تولید و اجرای آن شد.

آب بندی سقف شیشه ای ابهر نکته مهم و حائز اهمیتی بود. از آنجا که موقعیت مکانی سردسیر و دارای بارش های فراوان بود، می بایست آب بندی سقف گنبدی شیشه ای به بهترین شکل انجام می پذیرفت.

گنبد شیشه ای چارسیک

ابعاد

مقطع ایجاد شده بر روی پشت بام دایره ای به قطر 2.8 متر بود. نیاز گنبد شیشه ای استیند گلس به آب بندی کامل که همراه با شیشه های خم پوشش داده می شد، یکی از نکاتی بود که گروه طراحی می بایست در طرح خود لحاظ می کردند .

 

سقف شیشه ای رنگی

 

دستاورد این پروژه

برای اولین بار در ایران، گنبد شیشه ای “استیند گلس با ریزترین قطعات در مقیاسی مینیاتوری” توسط گروه هنری چارسیک طراحی و ساخته شد. پرکار بودن موتیف ها ، هم در طراحی و هم در تولید شیشه ها نیازمند صرف وقت و حوصله بود که خوشبختانه گروه چارسیک با موفقیت آن را به انجام رساند.

گنبد شیشه ای استیند گلس

 

طرح به لحاظ پیچیدگی ، ابعاد ریز قطعات و سختی اجرا ، سخت ترین و پیچیده ترین پروژه ای بود که در قالب تکنیک استیند گلس و تیفانی تا به امروز در ایران انجام شده است . اما گروه هنری چارسیک رضایت کارفرما را در اولویت خود قرار داده و نسبت به طراحی کوچکترین قطعات و ریزه کاری ها را در طرح لحاظ نمود.

طرح اجرایی ، طرحی از صفر تا صد طراحی شده توسط چارسیک و به دور از هرگونه تقلید و کپی از نمونه کارهای خارجی بود که چارسیک توانست در نهایت دقت و ظرافت آن را به انجام رساند.

 

گنبد شیشه ای ابهر

 

مراحل اجرایی

پس از اتمام پروسه طراحی ، تولید شیشه ها آغاز شد که ساخت آنها سه ماه به طول انجامید. تمام پروسه تولید و ساخت شیشه ها در کارگاه اختصاصی چارسیک و با نظارت فنی و دقیق کارشناسان چارسیک انجام پذیرفت.

 

سقف شیشه ای منحنی

 

پس از تولید شیشه ها و انجام مراحل ساخت ، بارگیری شیشه ها به محل جهت نصب و اجرای مرحله پایانی انجام گرفته و اکیپ نصب چارسیک با حضور در شهر ابهر ، در طول یک روز نصب و اجرای آن را به انجام رساند که در نوع خود رکوردی بی نظیر برای اجرای یک گنبد شیشه ای استیند گلس و تیفانی همراه با آب بندی کامل محسوب می گردد .

 

گنبد شیشه ای رنگی

 

شیشه های به کار رفته

شیشه های رنگی به کار رفته در این گنبد شیشه رنگی زرد کم رنگ، شیشه رنگی زرد پر رنگ ، شیشه رنگی سبز و شیشه رنگی قرمز است که در نهایت زیبایی و ظرافت در کنار هم قرار گرفته و طرح کلی را به وجود آورده اند.

شما نیز می توانید جهت اجرای گنبد شیشه ای استین گلاس و تیفانی با چارسیک در ارتباط باشید و از نقطه نظرات کارشناسان ما به صورت رایگان بهرمند شوید.

 

گنبد شیشه ای – اطلاعات بیشتر