مقایسه موردی تاثیر شیشه های استیندگلس و تیفانی بر فضای داخلی

در این مطلب سعی داریم تا با نمایش تصاویر قبل و بعد از نصب شیشه استین گلاس و تیفانی، تفاوت فضا را نشان داده و تاثیرگذاری این نوع از شیشه ها بر فضای داخلی را تشریح کنیم.
شیشه ها علاوه بر جلوگیری از انتقال حرارت و برودت، می توانند در کنترل دید از بیرون به درون یا از درون به بیرون نیز موثر باشند. انتقال نور و روشنایی به فضای داخلی را شاید بتوان مهمترین نقش پنجره ها دانست. این سه مورد مهمترین عملکرد پنجره های شیشه ای هستند. حال با در نظر گرفتن این عملکرد ها، باید به کالبد پنجره و شکل ظاهری و ریخت آن توجه کرد. پنجره ها می توانند دارای شیشه های مختلف تک جداره، دو جداره، سه جداره، شیشه های رنگی، دکوراتیو و … باشند. یکی از انواع شیشه های پنجره ها، شیشه استیند گلس یا تیفانی است که هنری دستی محسوب شده و می تواند به عنوان شیشه ای دکوراتیو و لوکس زینت بخش فضا باشد.
تاثیر شیشه های استین گلس و تیفانی بر زیبایی محیط بسیار چشمگیر و قابل توجه است. اثربخشی آنان با توجه به نوع تکنیک و مقیاس آن، باعث ارتقاء حس و زیبایی محیط می شود. در زیر دو تصویر از پنجره، قبل و بعد از نصب شیشه استین گلس و تیفانی نشان داده شده که تاثیر این نوع شیشه ها را به وضوح بیان می کند.

 

شیشه استیندگلس و تیقانی
پنجره هایی قبل از نصب شیشه دکوراتیو (استیند گلس و تیفانی)

 

شیشه استیندگلس و تیقانی
همان پنجره ها پس از نصب شیشه استین گلس و تیفانی

شیشه های استیند گلاس و تیفانی همچنین قابلیت تنظیم نور و تلطیف آن را دارند. اگر نوع شیشه های به کار رفته در این تکنیک به درستی و با توجه به مباحث کنترل نور انتخاب شوند، می توان عبور نور را به طور کامل کنترل کرد و از تابش نور مزاحم جلوگیری به عمل آورد.

برای مشاوره فنی و تخصصی در مورد شیشه های طرح دار استین گلس و تیفانی گلس با چارسیک تماس حاصل فرمایید تا با مشاوره رایگان بهترین انتخاب را از شیشه های دکوراتیو داشته باشید.

 

شیشه استیندگلس و تیقانی

شیشه استیندگلس و تیقانی

 

مطالب مرتبط:

استین گلاس چیست؟ و به چه آثاری گفته می شود؟

مراحل ساخت شیشه استین گلاس

معرفی تکنیک استین گلاس و شیوه ساخت و اجرای آن

 

پنجره های دکوراتیو چارسیک

۱۷ شیشه معروف استیندگلاس در جهان