نقش شیشه در معماری

شیشه یکی از متریال های نسبتا جدید در معماری محسوب می شود. هرچند که از دیرباز از شیشه به عناوین متفاوتی در معماری و ساختمان سازی استفاده شده است، اما استفاده گسترده از آن به عصر حاضر و به معماری نوین مربوط می شود. در معماری سنتی و کلاسیک، از شیشه بیشتر به عنوان عنصری دکوراتیو و تزئینی استفاده شده است. هرچند که کاربرد آن را نیز نمی توان نادیده گرفت. استفاده از شیشه های رنگی در پنجره ها علاوه بر ایجاد زیبایی، موجب تلطیف و تصفیه نور نیز می شده است. اما استفاده گسترده ای از شیشه صورت نگرفته است، تا اینکه در معماری مدرن، شیشه به یکی از اجزاء جدانشدنی معماری تبدیل شد.
استفاده از شیشه (چه شیشه های دکوراتیو و چه شیشه های کارخانه ای) هم اکنون یکی از اصول معماری عصر حاضر محسوب می شود. طراحان و معماران با در نظر گرفتن خواص شیشه نظیر شفافیت، استحکام، عبور نور، زیبایی و دکوراتیو بودن آن، حضور شیشه را در ساختمان، بدیهی و بسیار معمولی کرده اند.
شیشه های دکوراتیو شامل شیشه های دست ساز دکوراتیو و شیشه های صنعتی دکوراتیو، امروزه نقشی بسیار تعیین کننده در معماری و ساختمان دارند. در بناهایی با کاربری های مختلف، استفاده از شیشه امکان پذیر است. از فضاهای عمومی و تفریحی گرفته تا تجاری، اداری، مسکونی، ورزشی، بهداشتی و …
گروه هنری چارسیک با تولید انواع شیشه های دکوراتیو دست ساز با تکنیک استیند گلس و تیفانی، و همچنین شیشه های دکوراتیو صنعتی نظیر شیشه های سند بلاست و طرح دار، همراه و همگام با طراحی های نوین و به روز و با استفاده از جدید ترین متود ها و دیتیل های روز دنیا، در حوزه معماری و ساختمان تا کنون پروژه های متعددی را به انجام رسانده است.
اتکا به دانش روز و تجربیات فراوان گذشته، موجب شده تا نتیجه زحمات و تلاش پرسنل چارسیک همواره مورد توجه کارفرمایان، معماران و طراحان قرار گیرد. شما نیز می توانید برای انجام پروژه های ساختمانی خود با چارسیک در ارتباط باشید تا از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهرمند شوید.

گنبد شیشه ای
گنبد شیشه ای با تکنیک استیند گلس و تیفانی

سقف شیشه ای

سقف شیشه ای با تکنیک استیند گلس

پارتیشن شیشه ای لوکس
پارتیشن شیشه ای با تکنیک استین گلاس
اسپایدر گلس
اسکای لایت با تکنیک اسپایدر گلس
کرتین وال
سیستم کرتین وال

مطالب مرتبط:

گنبد شیشه ای استیند گلس در فضای داخلی

 

سقف اسپایدر گلس چارسیک

شیوه ساخت شیشه استین گلاس

آموزش استین گلاس در ۹ مرحله

 

جنس لولا کاردی یا بازویی کرتین وال چارسیک

نورگیر سقفی گنبدی (گنبد شیشه ای استین گلس و تیفانی)

 

تکنیک استین گلس

 

نمای شیشه ای ضد زلزله

نقش و اهمیت یراق آلات در عملکرد مناسب پنجره

انواع نماهای شیشه ای و کاربرد آنها