لدکیم چیست؟

لدکیم به صورت نواری ظریف از جنس سرب است که برای مونتاژ شیشه های دست ساز در تکنیک استیند گلس (استین گلس) مورد استفاده قرار می گیرد. مقطع این نوار به صورت اچ (H) است. که شیشه ها در شیارهای آن قرار می گیرند و کنار هم محکم می شوند. انعطاف پذیری سرب باعث شده که الگوهایی با انواع خطوط منحنی قابلیت مونتاژ در کنار هم را پیدا کنند.

لدکیم چارسیک

ابزار و مواد تیفانی/ کلیک کنید

تیفانی
لدکیم همچنین از جنس فلز برنج نیز ساخته می شود که قابلیت منحنی شدن آن بسیار کم است و برای خطوطی با انحنای زیاد، سختی هایی را در مونتاژ به وجود می آورد.

ابزار و مواد استین گلس / کلیک کنید

لدکیم سربی ضخامتی مینیاتوری دارد. طول آن به حدود دو متر می رسد و ابعاد اضلاع مقطع آن در ابعاد حدودی 6 میلیمتر است. لدکیم در تکنیک استین گلس مورد استفاده قرار می گیرد که به این تکنیک اصالتا لید گلس (LEAD GLASS) گفته می شود. استفاده از جنس سرب برای ساخت لدکیم بسیار هوشمندانه است. همانطور که گفته شد انعطاف پذیری سرب کمک بسیار زیادی به مونتاژ می کند. از طرف دیگر لحیم پذیری سرب نیز بسیار حائز اهمیت است. نقاط اتصال سرب ها در امر مونتاژ متعاقبا باید به وسیله قلع و با استفاده از هویه لحیم شوند. تعداد محدودی از فلزات هستند که قلع مذاب می تواند با آنها ترکیب شده و به صورتی یکپارچه درآید. سرب این خاصیت را داراست تا بتواند با قلع در هنگام لحیم کاری ترکیبی مناسب و محکم داشته باشد و وزن شیشه ها را تحمل کند.

سقف نورگیر شیشه ای تزئینی

 

سقف نورگیر شیشه ای تزئینی
لدکیم می تواند با نگه داشتن شیشه هایی با انواع رنگ ها با توجه به الگوها و طرح های متنوع ، معرق شیشه را به صورتی متنوع به وجود آورد. لدکیم در تکنیک استین گلس نقشی محوری را ایفا می کند که بدون آن در این تکنیک عملا نمی توان کاری از پیش برد.

 

تیفانی لدکیم کاپرفویل شیشه رنگی
لدکیم سربی را می توانید از چارسیک تهیه کنید و در تکنیک استین گلس مورد استفاده قرار دهید. کافی است با ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط:

 

کاپرفویل چیست؟

مراحل ساخت و تولید شیشه

تکنیک استین گلس

تکنیک استین گلس

 

۱۷ شیشه معروف استیندگلاس در جهان

۷ ویژگی گنبد شیشه ای استین گلاس و تیفانی

ابزار و وسایل استین گلاس

آموزش استین گلاس در ۹ مرحله

شیوه ساخت شیشه استین گلاس

ابزار و مواد لازم برای تکنیک استیند گلس

مراحل ساخت و تولید شیشه

شیشه های دکوراتیو و تزئینی چارسیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *