گنبد شیشه ای استین گلس خزرشهر

گنبد شیشه ای استیند گلس خزر شهر با قطر 7 متر و ارتفاع 230 سانتیمتر یکی از بزرگترین گنبد های شیشه ای با تکنیک استیندگلس است که تا کنون در ایران ساخته شده است. چارسیک با طراحی و اجرای منحصر به فرد این گنبد شیشه ای در مجتمع ویلایی خزرشهر در استان مازندران ، بار دیگر توانست پروژه ای موفق را به سرانجام برساند.

گنبد شیشه ای استیندگلس چارسیک طرح مدرن کلاسیک
وضعیت قبلی اجرا شده که با استفاده از شیشه های لمینت و سازه فلزی اجرا شده بود، مشکلات فراوانی را برای این ویلای لوکس به وجود آورده بود. به طوری که آب بندی سازه و شیشه های این گنبد، مشکلات عدیده ای را برای ساختمان به وجود آورده بود. گروه هنری چارسیک با بازدید از شرایط موجود و برداشت های تخصصی، اجرای این گنبد شیشه ای با تکنیک استین گلس را بر عهده گرفت.

گنبد شیشه ای و سقف شیشه رنگی لوکس و خاص چارسیک
استان مازندران با وجود بارندگی و رطوبت بسیار بالا، لزوم اجرای دقیق آب بندی این گنبد را دو چندان می کرد. از همین رو با استفاده از ضوابط فنی، گروه هنری چارسیک پس از طراحی دیتیل، اقدام به اجرای سازه فلزی این گنبد شیشه ای نمود. طراحی شیشه های استیندگلس نیز از مواردی بود که با نظارت کارفرما انجام گرفت. در طراحی شیشه های استین گلس ترکیب دو سبک کلاسیک و مدرن مد نظر بوده است. استفاده از طیف رنگ شیشه هایی که با این دو سبک همخوانی داشته باشند نیز از مواردی بود که لزوم توجه به آن در امر طراحی بسیار حائز اهمیت می نمود.

سقف شیشه ای دکوراتیو چارسیک اسکای لایت حرفه ای
با توجه به استانداردهای فنی ، سطح روی این گنبد شیشه ای استین گلس به 20 قسمت مساوی تقسیم شد و هرکدام از این 20 قسمت به 2 قسمت بالایی و پایینی تقسیم شدند. در مجموع تعداد 40 لت شیشه در دو سایز باید طراحی و ساخته می شد. هر سایز شیشه به ترتیب بالا و پایین، دارای 110 و 92 قطعه شیشه بود که می بایست طبق الگوها و رنگ های پیش بینی شده در طراحی برش داده شده و سپس به وسیله فلزات مخصوص در کنار یکدیگر مونتاژ می شدند. در مجموع این گنبد شیشه ای با برش و مونتاژ 4110 قطعه شیشه در انواع رنگ ها و الگوها در کارگاه چارسیک ساخته شد.

گنبد شیشه ای و سقف شیشه رنگی لوکس و خاص چارسیکدقت در طراحی و همچنین اجرای دقیق شیشه ها با توجه به آن ، بسیار حائز اهمیت بود. خوشبختانه کارگاه چارسیک با بهره گیری از نیروهای فنی و تخصصی ، اجرای شیشه ها با تکنیک استیندگلس را به بهترین شکل و بدون کوچکترین مشکل اجرایی نمود. تمام مراحل اجرایی شیشه ها بدون دخالت دستگاه و با استفاده از هنر دست، ساخته و پرداخته شده است. یکی از نکات برجسته در مورد گنبد شیشه ای استیندگلس ، بهرمندی از تکنیکی است که جزء هنرهای متعالی شیشه در جهان محسوب می شود و به صورت معرق و تماما با استفاده از هنر و صنایع دستی معرق شیشه به انجام می رسد. این تکنیک کماکان و پس از گذشت سالیان متمادی ، هنوز برترین، لوکس ترین و هنری ترین تکنیک شیشه محسوب می شود.

سقف شیشه ای تزئینی استیند گلس
در ادامه با انتقال ملزومات نصب به محل پروژه، تیم فنی چارسیک با حضور در محل ، اقدام به اجرا و نصب این گنبد شیشه ای استین گلس نمود.
شما نیز می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شیوه اجرای این گنبدهای شیشه ای منحصر به فرد ، با چارسیک در تماس باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهرمند شوید.

در ادامه می توانید تصاویر بیشتری از این پروژه را مشاهده فرمایید:

گنبد شیشه ای و سقف شیشه رنگی لوکس و خاص چارسیک

گنبد شیشه ای و سقف شیشه رنگی لوکس و خاص چارسیک

گنبد شیشه ای و سقف شیشه رنگی لوکس و خاص چارسیک

گنبد شیشه ای و سقف شیشه رنگی لوکس و خاص چارسیک

گنبد شیشه ای و سقف شیشه رنگی لوکس و خاص چارسیک

گنبد شیشه ای و سقف شیشه رنگی لوکس و خاص چارسیک

 

مطالب مرتبط:

 

گنبد شیشه ای استین گلاس چارسیک
گنبد شیشه ای استین گلاس – اطلاعات بیشتر

 

گالری گنبد شیشه ای استیند گلس . www.charsik.com
گالری گنبد شیشه ای چارسیک

 

0 0 رای
امتیازدهی به اینجا
اشتراک
آگاهی از:
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن تمام دیدگاه ها