اختراع شیشه

اطلاعات و آمار مربوط به اختراعات شیشه ای در عهد باستان

شیشه برای اولین بار در جهان باستان ساخته شده است، اما در مورد اولین تلاش های انسان برای ساخت شیشه اطلاعات دقیقی در دسترس نیست. گردنبند و دانه های جامد در بین النهرین در حدود 2500 قبل از میلاد ساخته شد. بعدها، ساخت شیشه در مصر از حدود 1500 قبل از میلاد توسعه یافت.

چه کسی شیشه را اختراع کرد؟

شواهد باستان شناسی نشان می دهد که شیشه در حدود 3500 قبل از میلاد و در منطقه بین النهرین ساخته شده است. شیشه ایمنی توسط یک دانشمند فرانسوی به نام ( Edouard Benedictus ) در سال 1903 اختراع شد. در واقع شیشه به شکل امروزی ، رفته رفته توسعه پیدا کرده و از عهد باستان و با ایجاد ابداعات و اختراعات ، به طرز چشمگیری پیرفت کرده است. امروزه انواع شیشه های سکوریت، لمینت ، سی نرژی و … که در رنگ های مختلفی تولید و عرضه می شوند که باعث ایجاد تنوع در این صنعت گردیده است.

اولین تولید شیشه

به نظر می رسد تولید شیشه به عنوان یک محصول در هزاره دوم قبل از میلاد توسط مصری های باستان و شاید فنیقیه ای ها ساخته شده است. با این حال ظاهرا تولید شیشه در بین النهرین صورت پذیرفته است، که در آن قطعات شیشه ای مربوط به هزاره سوم قبل از میلاد کشف شده اند.

 

شیشه باستانی

اعتقاد بر این است که استفاده فراگیر از شیشه به قرن 14 میلادی می رسد. تولید شیشه در منطقه فلسطین شروع شد و در حدود 1500 سال قبل از میلاد در مصر توسعه یافت. تقریبا در حدود 500سال قبل از میلاد ساخت شیشه به عنوان یک کالا مطرح شد.

شیشه مصری

مدتها قبل از تولید شیشه، مصری های باستانی از مواد شیشه ای مانند استفاده می کردند. قدیمی ترین شیشه ساخته و شناخته شده به شکل مهره در مصر تولید شده است. ای مورد مربوط به سال های 1500 قبل از میلاد است.

 

مطالب  مرتبط:

تاریخچه فیوز گلس یا همجوشی شیشه

تاریخ ساخت شیشه از باستان تا امروز

تاریخچه شیشه استیندگلس

خلاصه تاریخ شیشه، شیشه رنگی و بلویینگ (شیشه دمیدنی)

سیر تاریخ تحول در تولید شیشه از زمان باستان تا امروز

جدول زمانی شیشه – زمان و تاریخ های مهم در تاریخ شیشه

تاریخچه شیشه

فیوز گلس یا همجوشی شیشه چیست؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.