کاپرفویل چیست؟

کاپرفویل ها نوارهای مسی نازکی هستند که پشت آن ها چسبنده است و می توانند با چسبیدن در جهت ضخامت شیشه، آن را برای انجام لحیم کاری با قلع آماده سازند.
قلع ها نمی توانند بدون واسطه بر روی شیشه بچسبند. از همین رو در ابتدا با استفاده از کاپرفویل پوشش داده شده و سپس در کنار یکدیگر قرار گرفته و لحیم کاری بر روی آن انجام می پذیرد.
نقش کاپرفویل برای نگهدای قلع بر روی شیشه است که به واسطه آن شیشه ها بتوانند در کنار یکدیگر مونتاژ شوند و محکم به هم یچسبند. عدم استفاده از کاپرفویل عملا قرارگیری قطعات شیشه ها در کنار هم را منتفی می کند.
استفاده از کاپرفویل در هنر معرق شیشه ، به تکنیک تیفانی یا تیفانی گلس شهرت دارد. این اسم برگرفته از نام لوئیس کامفورت تیفانی است که توانست با ارتقای تکنیک استیند گلس و استفاده از کاپرفویل به جابی مفتول های سربی که برای مونتاژ شیشه ها در کنار هم استفاده می شد ، گامی بسیار تاثیر گذار در هنرهای دکوراتیو شیشه بردارد.
در تکنیک تیفانی ، محیط شیشه ها پس از برش طبق الگوهای موجود ، به صورت کامل به وسیله کاپرفویل کاور می شود و سپس شیشه ها در کنار یکدیگر قرار می گیرند. پس از اینکه از قرارگیری دقیق شیشه ها در کنار یکدیگر مطمئن شدیم، با استفاده از هویه قلع را آب کرده و بر روی سطوح کاپرفویل قرار می دهیم .
مراحل اجرای تکنیک تیفانی را می توانید در اینجا بخوانید.
گروه هنری چارسیک با برگزاری دوره های آموزشی استیند گلس و تیفانی گلس ، تمام مراحل اجرای این تکنیک ها را آموزش می دهد و می تواند شما را برای اجرای معرق شیشه (تیفانی و استین گلس) به طور کامل آماده نماید.
شما می توانید برای خرید مواد و ابزار مورد نیاز در تکنیک تیفانی و استین گلس با چارسیک در ارتباط باشید.

کاپرفویل

مطالب مرتبط:

 

ابزار و وسایل مورد نیاز برای تیفانی

آموزش تیفانی در ۱۱ مرحله

لوییس کامفورت تیفانی (Louis Comfort Tiffany) کیست؟

تراریوم های شیشه ای چارسیک

تیفانی گلس چیست؟ و چگونه ساخته می شود؟

آموزش تیفانی در ۱۱ مرحله

۵ ویژگی شیشه دکوراتیو تیفانی گلس

ابزار و وسایل تیفانی

گنبد شیشه ای استیند گلس و تیفانی

نکته ای کلیدی در ساخت شیشه تیفانی

نکته طلایی در ساخت شیشه تیفانی

ساخت دستگاه ساب شیشه چارسیک

دستگاه ساب شیشه

دستگاه ساب شیشه چارسیک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *