اسکای لایت

طراحی اسکای لایت به صورت گنبدی و مسطح برای اولین بار در قرن شانزدهم در فرانسه و ایتالیا توسعه یافت. در آن زمان ساختمان‌هایی با سقف‌های بلند گنبدی شکل معروف و شاخص بودند. این سازه‌ها ابتدا با استفاده از آجر یا چوب ساخته می شدند و دارای پنجره‌های شیشه‌ای طرح دار بلندی بودند که در دیوارهای آن قرار می گرفت و به عنوان نورگیر ساختمان محسوب می شد. همچنین سقف های شیشه ای به صورت تخت یا گنبدی از جمله دیگر مواردی بود که در ساختمان ها پدیدار شدند و به عنوان نورگیر سقفی شیشه ای مورد استفاده قرار گرفتند.

نورگیری سقفی شیشه ای
یک اسکای لایت طرح دار که با تکنیک استین گلاس ساخته شده است.

انواع اسکای لایت های چارسیک

سقف های شیشه ای می توانند به صورت طرح دار یا بدون طرح طراحی و ساخته شوند. همچنین فرم اسکای لایت ها می تواند به صورت تخت، هرمی، گنبدی و … طراحی و اجرا شوند. طرح‌های سفارشی ساخته ‌شده از سقف های شیشه ای می‌توانند جلوه‌ای غنی و مجلل به بام خانه‌ها، لابی هتل‌ها، لابی فروشگاه‌ها، مکان‌های تجاری و … اضافه کنند.

گنبد شیشه ای چارسیک
یک سقف شیشه ای گنبدی با تکنیک استین گلس

مصالح اسکای لایت

در طرح‌های گنبد شکل طرح دار یا در سقف های تخت طرح دار، سرب به دلیل زیبایی و ماندگاری معمولاً به‌عنوان ماده پوششی برای قاب دور شیشه‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. از قلع در تکنیک استیندگلس برای اتصال نوارهای سربی (لدکیم) استفاده می شود. همچنین از انواع رنگ ها برای پوشش سری و قلع استفاده می شود تا کیفیت و زیبایی را در گنبدهای شیشه‌ای افزایش دهد. انواع پروفیل های آلومینیومی، آهن، لاستیک و … نیز در ساخت سازه و همچنین امر آب بندی مورد استفاده قرار می گیرند.

اسکای لایت؛ سقف شیشه ای چارسیک
یک سقف شیشه ای تخت و بدون طرح

کاربرد اسکای لایت

از اسکای لایت ها چه به صورت شیشه‌ های گنبدی یا هر نوع شیشه طرح دار  یا غیر طرح دار، می توان برای نورگیری طبیعی از سقف در ساختمان استفاده کرد. ما با شما خواهیم بود تا گنبدهای شیشه ‌ای و سقف های شیشه ای را به بخشی از معماری در سقف مورد نظرتان تبدیل کنیم و درعین‌ حال ببینیم که این طراحی چقدر کاربردی است.

نورگیر سقفی تزئینی چارسیک
یک سقف شیشه ای تخت و طرح دار

نحوه سفارش

ما در تیم چارسیک به طراحی و اجرای در طرح‌های گنبد شکل خود افتخار می‌کنیم و می‌خواهیم شما نیز از این طراحی‌ها راضی باشید. اگر تصوری ندارید که اسکای لایت در طرح‌های گنبد شکل سفارشی شما چگونه به نظر برسد، می توانید از نمونه های اجرایی چارسیک دیدن کنید. معماران و طراحان ما درگرفتن ایده‌های کوچک و بی‌شکل از ابتدا تا پایان و تبدیل آن‌ها به یک شگفتی معماری مهارت دارند. اگر دقیقا می‌دانید چه می‌خواهید، ما نیز می‌توانیم با شما همراه شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *